• $12,4902
  • €14,1202
  • 713.051
  • 1776.41
10 Nisan 2017 Pazartesi

Tesadüf goller

Dün Fenerbahçe’nin, Akhisar’la oynadığı maçta her halde fanatik taraftarların dışında, 'Ben bugün oynanan futboldan zevk aldım' diyecek hiçbir kahraman yoktur. Kaldı ki Akhisar çok da kapalı oynamıyordu. Hücum etmeye çalışan bir takım olarak zaman zaman görülüyordu.

Maçın ilk 45 dakikasında her iki takımın da ciddi pozisyon denecek bir fırsatı yoktu. Fenerbahçe takımını özetlemek istersek ilk 45 dakikada yavaş, heyecansız, etkisiz ve bireysel bir takım görüntüsü veriyordu. Hatta ilk devrede topla oynama yüzde 28 Akhisar'ın yüzde 24 Fener’indi. Geriye kalan yüzde 50'ye yakın zaman orta sahada git-gel ile geçiyordu.

Ancak Fenerbahçe şanslı bir takım. Üstelik de gollerinin önemli bir bölümünü duran toptan atan bir takım. Nitekim 44. dakikada Fenerbahçe sol taraftan bir korner kullandı ve savunma oyuncusu Lopes berbat bir kafa vuruşuyla topu kalecisinin durmadığı ters taraftaki uzak köşeye atıverdi. Yani Fenerbahçe’nin golünü rakip takım kendi kalesine attı.
Maçın ikinci devresinde Fenerbahçe biraz daha hareketlenmişti. Daha fazla hücuma kalktı ancak 49. dakikada Akhisarlı oyuncu topu alarak Fenerbahçe savunmasını geçti ve kaleye doğru gol vuruşunu yapacakken sırtından çeken Volkan Demirel, ona engel oldu ve düşürdü. Bu aslında penaltı verilebilecek bir pozisyondu. Penaltı verildi ama Volkan’a kırmızı kart verilmedi. Ricardo Vaz Te penaltıyı gole çevirdi ve durum 1-1 berabere oldu.

Ancak Fenerbahçe’nin şansı devam ediyordu. 60. dakikada Van Persie, Akhisar kalesinin önünde bir şut çekti, bu top kalabalığa çarparak kalenin önüne düştü ve Josef de Souza boş kaleye vuruş yaparak Fenerbahçe’yi 2-1 öne geçirdi. 67. dakikada Mehmet Topal’ın kafası kaleyi sıyırdı. 77. dakikada Akhisarlı Soner gol olabilecek bir pozisyonda vuruşu yapamadı. 93. dakikada ise sağ kanatta savunma oyuncusuyla topa baskı yapan Lens, topu aldı ve önüne düşen topla hiçbir savunma oyuncusu olmayan pozisyonda üçüncü golü atarak Fenerbahçe’yi 3-1 galip duruma getirdi.
Özet olarak söylenecek şey, Fenerbahçe’nin 3 golünün de kendi yarattığı değil, tesadüfen oluşmuş pozisyondan doğan goller olduğudur. Şunu söylemek zorundayım ki son zamanlarda seyrettiğim takımların maçları bir tek bu haftaki Trabzon-Beşiktaş maçı hariç futbol keyfi verecek maçlar değildi ve tesadüfü gollerle sonuçlar izledik. Daha ligin bitmesine çok zaman var ama herkes tatile çıkmış gibi. Buna antrenörler de dahil. İlginçtir Fenerbahçe’nin zorlandığı dönemlerde bile antrenörü Advocaat hiçbir oyuncu değişikliği yapmadan devam etti. Her halde önümüzdeki haftalarda farklı şeyler olabileceği konusunda bir beklentisi yok.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor

400 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı! Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı