• $13,4807
  • €15,3701
  • 786.728
  • 2085.76
2 Mart 2014 Pazar

Tek taraflı bir maçtı

Uzun zamandır bu kadar tek taraflı geçen bir maç seyretmemiştim. G.Birliği, geçmişte her zaman üstün fizik gücü olan, hücumda etkinliği olan her takımın başına bela olabilecek bir futbol sergilemiş bir takımdır. Ancak dünkü maçta inanılmayacak kadar hücum becerisi olmayan bir takım görünüşü veremezdi. Aslında da 9 kişiyle savunma yapmıyordu. 4-4-2 oynuyordu ve zaman zaman da 3 forvete dünüyordu. Ama ilk kornerini 82. dakikada attığını söylersem, ne kadar basit bir futbol sergilediklerini görebilirsiniz.

Aksine F.Bahçe bu maçta daha kontrollü oynadı, daha çok pas yaptı ve toplam 13 tane gol pozisyonu yarattı. Bu 13 pizisyonun 6 tanesi de ilk yarıda gerçekleşmişti. Fakat F.Bahçe takımında bir son gol vuruşu yapamama sorunu vardı. F.Bahçe gollü 57. dakikada penaltıdan yaptı. Emre'nin gole çevirdiği penaltıda F.Bahçe 10. pozisyonunu kullanıyordu. 70. dakikada ise 11. pozisyonda F.Bahçe yine penaltıdan Emre ile durumu 2-0 yaptı ve rahatladı.

F.Bahçe'nin kazandığı ilk penaltıda elle oynama vardı, Alper'e yapılan penaltının penaltı olduğundan pek emin değildim. F.Bahçe takımında Egemen'in yeniden savunmada yer alması, M.Topal'ı oldukça rahatlattı ve F.Bahçe orta sahaya hakim oldu. Emenike ve Alper, oldukça koştular ama Emenike çok bireysel oynadı. Alper ise kanatta oynayıp dripling yaptığında geniş alan nedeniyle etkili oluyor.

Bu maçta Sow, zaman zaman oyun kurucu zaman zaman orta saha oyuncusu gibi oynatıldı. Tabii gole yakın oynatıldığı zaman daha etkili oluyor.

G.Birliği'nde çok çalışan Doğa, iyi bir oyuncu olan Grosso ve 23. dakikada Sow'un sakatlamasıyla çıkan kaleci Ramazan ve yerine giren genç Ferhat oldukça başarılıydılar. Ama G.Birliği'nin hücum beceriksizliği F.Bahçe'nin işini çok kolaylıştırdı.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi