• $13,2417
  • €15,0102
  • 757.833
  • 1857.4
6 Şubat 2017 Pazartesi

Pislik dolu bir maç

Bu maç Allah'tan ligin şampiyonluğu için oynanan bir maç değildi. Eğer öyle bir maç olsaydı; bayağı ciddi felaketler olurdu. Önce biraz futbol konuşalım. Birincisi F.Bahçe ilk 10 dakikada bir tane gole gidebilecek pozisyon yakaladı. Onun dışında hücumu yoktu. Buna karşılık Beşiktaş'ın iki Volkan tarafından kurtarılan dört gole gidebilecek pozisyonu vardı. F.Bahçe savunmada kalıyor ve maçın ilk başından sonra da ilk devrede hiçbir pozisyona girmiyordu.

Ama 41. dakikada Van Persie'nin başlattığı pislikte Tosic'in daha da kötü bir pislikle kafa atar duruma gelmesi, Beşiktaş'ı 10 kişi bıraktı ve maç tamamen başka bir maça döndü. Van Persie, Türkiye'ye geldiğinden beri her maçta pislik yapar. Van Persie'nin yaptığı pisliğe Tosic'in reaksiyon vermemesi gerekirdi. Gidip adamın kafasına vurdu. Van Persie, her zaman böyle bir futbolcudur. Barajda dururken, barajdaki diğer oyuncuları iter. İnsanları tutar, çeker. Ama dün ortadaki tek futbola ihanet eden sporcu da o değildi.

Beşiktaşlılar'ın yaptığı sertlikler de vardı, F.Bahçeliler'in de… Ama Beşiktaş-F.Bahçe maçında 10 kişi kalmakta zor tabii… İkinci devre başlayınca da F.Bahçe'nin üstünlüğü ortaya çıktı. Bu düzeyde futbolda 10 kişi 11 kişiye karşı zor bir rekabet… Beşiktaş 10 kişiyken ve maç 0-0'ken başka şeyler düşünebilirdi. Maçı uzatmaya götürmek, F.Bahçe'nin yaptığı gibi katı savunma yapmak gibi… Ama bunu yapmadı. Savunmada az kişiyle yakalandı ve 71'de komiktir ki; Van Persie'den golü yedi.

Belki Van Persie'nin golünde 'Ofsayt var' denilebilir; ama bilmiyorum. 85. dakikada ise Adriano'nun şutunu Volkan kurtardı. Her iki takımda oyuncu değiştirdiler. Oğuzhan'ın yerine Tolgay oyuna girdi. Van Persie'nin yerine de Aatif girdi. Ve ondan sonra da daha evvel oyuna girmiş olan Ozan, sarı kart gördü. Tabii Adriano altta kalmazdı, bir sarı kartta o gördü. Ama en komiği de Volkan'ın son saniyelerinde havadan gelen topu tutup, kendini yere atıp, yatmasıydı. Yani maçı seyretmeyenler için 41. dakikada Beşiktaş eksik kaldıktan sonra maç futboldan sonra biraz komediye döndü. Tabii Tosic'in Van Persie'nin pisliğine cevap vermemesi gerekiyordu. Ama onu yaptın mı da; faturası böyle yüksek oluyor. Bu maçta ciddi bir futbol oynanmadığını düşünüyorum.

<p class='MsoNormal'>Peki, Başkan Erdoğan grup konuşmasında hangi mesajları  verdi? Asgari ücretin n

Başkan Erdoğan açıkladı: Asgari ücrette tarihi zam

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı