• $9,5186
  • €11,0689
  • 549.482
  • 1519.25
21 Ağustos 2017 Pazartesi

Önemli eksikler var

Geçtiğimiz iki yılda Fenerbahçe bir güvenilir golcü ve bir de orta sahada oyunu ayarlayabilecek pasör oyuncu bir türlü bulamamıştı. Bu nedenle de taraftarlarının arzu ettiği sonuçları elde edemedi. Fenerbahçe takımı da, takım oyunu oynayamadı. Diğer taraftan Trabzonspor da uzun zamandır problemler yaşayan bir takımdı ancak bu sene toparlanabildi. Fakat Trabzon takımında derinlik yok. Mesela santrfor oynayan Burak erkenden sakatlanınca yerini dolduracak golcü alternatifi yoktu.

Diğer taraftan her iki takımın da müşterek problemleri var. Fenerbahçe’de forvet ve orta alan oyuncusu transfere dilmişti ama o kadar geç gelmişlerdi ki ancak ikinci, üçüncü, dördüncü maçtan sonra sahaya çıkabilecek formu buldular. Bu oyuncuların zaman içinde form tutması ve daha çok katkı yapması normal.
Aynı şekilde Trabzonspor’a baktığınız zaman ilk 11 düzgün oynuyor ama oyuncu değişmesi gerektiği zaman girenler, onların verdiği katkıyı yapamıyor.

Dünkü maçta Fenerbahçe takımı ilk dakikalarda 5 dakika içinde bir gol yedi, dua etmeliler golü atan Burak sakatlandı ve çıktı. Eğer çıkmasaydı Trabzon’un şansı daha yüksek olabilirdi. Ama dediğim gibi Burak’ın yerini dolduracak oyuncusu yok.

Fenerbahçe’nin golü ise 45’te Alper’in sol kanattan şutuyla geldi ve skor 1-1 oldu. Fenerbahçe’nin ikinci devrede oyuna asılması gerekirdi, nitekim de öyle oldu. Ama şans Fenerbahçe’nin yanında değildi. 56’da Olcay sert ve mükemmel bir şutla takımını 2-1 öne geçirirken, Fenerbahçe önümle ölçüde takımı değiştirmek zorunda kaldı. Roman çıktı, savunma daha az kişiyle bırakıldı ve Soldado takıma girdi. Aatif da Dirar’ın yerine görev aldı. Fenerbahçe’nin bu durumdan sonra yapabileceği ikinci golü atıp beraberliği sağlamaktı, nitekim 84’te bunu başardılar.

Trabzonspor, Burak’ın çıkması halinde onun yerini dolduracak bir oyuncu bulmalı. Fenerbahçe’de ise görünen o ki önümüzdeki haftalarda transfer edilen forvet ve oyun kurucu oyuncu takıma alışacak ve katkı verecek. Fenerbahçe daha iyi bir takım olacak. Şu anda her iki takımın da önemli eksikleri var.

<p>Navigasyonda araç yerine yaya yolunu açtı. Otomobili merdivende asılı kaldı.</p><p>İlginç olay, s

Navigasyon kazası!

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu