• $8,6606
  • €10,3476
  • 494.907
  • 1409.85
17 Eylül 2018 Pazartesi

Nihayet kazandı

Ligdeki durumlarına bakıldığında Konyaspor 8 puanla 5. durumdaydı. F.Bahçe ise 3 puanla 14’üncüydü. Üstelik maç da Konya’nın sahasındaydı.

İlk 28 dakikaya hakim olan takım ev sahibiydi. 8. dakikada Ömer Ali’nin kafası kaleyi sıyırdı. 28. dakikada Milosevic’in şutu kale direğinin üstüne çarparak dışarı çıktı.

F.Bahçe iki gol tehlikesini atlattıktan sonra oyuna 28. dakikadan itibaren ağırlığını koymaya başladı.
31. dakikada Mehmet Topal’ın uzaktan şutu sıyırdı. Bu F.Bahçe’nin ilk şutuydu. 36. dakikada Slimani şutunu çekti, kaleci elle kesti. 43. dakikada Konya’nın vuruşu, çok yukarıdan kaçtı. 45. dakikada ise sağdan yapılan ortaya hiçbir F.Bahçeli dokunamadı. İlk devre, iki takım arasında önce Konyaspor’un sonra da F.Bahçe’nin oyuna ağırlığını koyması şeklinde geçti. Ama golü atabilen çıkmadı. Maçın ikinci yarısında ise hem F.Bahçe hem de Konya çok aktifti.

48. dakikada F.Bahçe’nin frikiği Mehmet Topal’a çarpıp dışarı çıktı! 54. dakikada yine F.Bahçe’nin soldan yaptığı orta boşa gitti. Bastırma sırası Konya’ya gelmişti. 57. dakikada Konya peş peşe fırsatları harcadı. 58’de de Skubic’in şutunu Harun gol çizgisinden çıkardı. 61. dakikada ise önemli bir değişiklik oldu. Aatif çıktı, F.Bahçe’nin golünü atan Eljif sahaya girdi.

63. dakikada Yatabare net pozisyonu harcadı. 68. dakikada maçın kahramanı Eljif ortaya çıktı ve F.Bahçe’yi 1-0 öne geçirdi. 69. dakikada Konya’nın gollük şutunu Harun çeldi. 80’de F.Bahçe üst üste iki fırsatı kullanamadı. 84. dakikada F.Bahçe’de Benzia’nın yerine Frey girdi ve çok koştu. 90+3. dakikada ise Konya’nın şutunu Harun çeldi ve 5 dakikalık uzatmanın ardından 3 puan geldi. Şunu söylememiz lazım. Maçın ilk 28 dakikasında F.Bahçe şaşkındı, sonra rakibiyle başa baş oynadı. Sonlara doğru F.Bahçe’nin geleceğinde çok büyük bir oyuncu olacağını düşündüğüm Eljif sahne aldı.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'Katar Ekonomi Forumu' etkinliğine video mesajla hitap etti. Koronav

Başkan Erdoğan: Türkiye'nin yerli aşısı tüm insanlığın aşısı olacak

Çivi ve teller Ağrılı filografi sanatçısının elinde hayat buluyor

Bayburt'un ıssız meraları devlet desteğiyle alınan koyunlarla şenlendi

Diyarbakır'da gündem olmuştu: Yenileri eklendi