• $13,6429
  • €15,5197
  • 783.345
  • 2004.55
8 Mart 2013 Cuma

Fener istediğini aldı

Maçı beraber seyrettiğimiz arkadaşlarla, "Türkiye'deki  takımlara çok benziyor. Ancak beceri yönünde eksikleri var. Çok koşan ve ileride pres yapabilen, kontratak dışında gol atması zor bir takım" yorumunu yapmıştık.

Aslında maçın ilk devresi önemli bir strateji mücadelesi şeklinde geçti. Top Fener'e geçtiği anda geri dörtlüyü iyice geri çekerek katı savunma yapıyorlar ve F.Bahçe'yi de kendi üzerlerine çekerek kontratak pozisyonu yakalamaya çalışıyorlardı. Ancak geçmişteki maçlarda hiç sabırlı oynayamayan ve maç temposunu ayarlayamayan F.Bahçe, bu sefer son yılların en sabırlı oyununu oynuyor, geride top çevirerek oyunun temposunu kontrol ederek orta sahaya da hakim oluyordu.

TEK HATA YAPTILAR

35 dakikada her iki takımın da sıfır gol pozisyonu vardı. Bu durumda F.Bahçe'nin bu maçtan puan alacağı belli olmuştu. Bu maçta sadece savunmada yapacağı bir hata ile gol yiyebilirdi. Nitekim öyle bir hata da yaptılar. 38. dakikada Volkan'ın topu uzaklaştırmayıp Selçuk'u zor durumda bırakması rakibe peş peşe gol pozisyonları verdi. Bir tanesinde de top direkten döndü. Rakibin bunun dışında bir gol pozisyonu olmadı. F.Bahçe'nin ise 5 tane gole gidebilecek pozisyonu vardı. Bunlardan üçünü kaleci kurtardı, biri rakibe çarpıp dışarı çıktı. Sonunda 81. dakikada Gökhan'ın ortasına Sow, sonra da Webo'nun kafasıyla F.Bahçe maçı 1-0 önde bitirdi.
Maçın son demlerinde Aykut Kocaman, Webo ve Sow'u oyun dışına alarak Caner ve Mehmet Topuz'la galibiyeti muhafaza etti. Maçın son 15 dakikasında F.Bahçe oldukça yorulmuştu. Ve yük orta sahanın üzerine yıkılıyordu. Rakip ise tedbiri bırakıp ileride basmaya başlamıştı. Caner ve Topuz'un oyuna girmesi gidişatı değiştirdi.
İstanbul'daki maçta tabii ki F.Bahçe avantajlı olacak. Ancak uzun zamandan beri yazdığımız sabırlı oynamak ve tempoyu ayarlayabilmek faktörlerinin galibiyeti getirdiğinin altını çizelim...

<p class='MsoNormal'>Eda Cabul sordu, Hukukçu Cüneyd  Altıparmak cevapladı.</p>

FİYATLAR NEDEN ARTIYOR?

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yerlerinden kopan kayalar evlerin üzerine düştü

2021 yılında Türkiye'de en çok yapılan aramalar

Trabzon'da 4 farklı noktada orman yangını