• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
28 Ağustos 2013 Çarşamba

F.Bahçe yok

F.Bahçe, İstanbul’daki berbat oyunundan sonra Arsenal karşısında İngiltere’de de 2-0 mağlup olmaktan kurtulamadı. Aslında İngiliz takımı maça çok rahat çıkmıştı ve çok yavaş tempoda adeta durarak oynanan bir oyun ortaya çıktı. Genel görüntü olarak Arsenal sakindi. F.Bahçe ise maça asılmaya niyetliydi. En azından bir gol bulmaya çalışıyordu. Ancak F.Bahçe’nin handikabı belli. Orta alanında hangi kombinasyon denenirse denensin F.Bahçe’nin orta alan sorunu kaybolmuyor. Bu yılın kötü bir özelliği de F.Bahçe’nin fizik gücü olarak zayıf olması ve bir takım olarak oynamak yerine bireysel olarak oynamayı tercih etmesiydi. Buna bir de kaybedilen maçlar sonunda moralsiz olmasıyla ortaya peş peşe kötü sonuçlar çıktı. 
Yine de maçın ilk devresinde F.Bahçe’nin iki gol pozisyonu vardı. Birinde Meireles’in gol vuruşunu kaleci çeldi. 39. dakikada oluşan diğer hücumda ise Emenike’nin şutu kaleci ve direkten geri geldi. Buna karşılık Arsenal’in üç pozisyonu vardı. Bunların ilkinde 25. dakikada Ramsey, Arsenal’i 1-0 öne geçirdi, diğer iki tanesinde ise Arsenal santrforu Giroud iki gol girişimi yaptı. Birini Volkan kurtardı, diğerini de kaleye sokamadılar. 

EMENİKE FAKTÖR DEĞİL

Maçın ikinci devresi ise F.Bahçe açısından daha da büyük bir ıstırap oldu. F.Bahçe’nin Cristian’ın yerine Alper, Kuyt’ın yerine Webo ve Sow’un yerine M.Topuz değişikliklerine rağmen hiçbir ciddi gol girişimi yapamadığı görüldü. Arsenal ise dört gol pozisyonu daha üretirken iki tanesini Volkan kurtardı, Wallcott’ın frikiği direkten döndü ve 72. dakikada Ramsey’in şutu da skoru 2-0’a taşıdı. 
Bu maçta ortaya çıkan bir başka gerçek ise; büyük ümitlerle getirilen Emenike’nin maçta önemli bir faktör olamaması ve çok bireysel oynayarak F.Bahçe’nin gol üretmesini de becerememesi oldu. Böyle giderse Emenike, kenarda oturmaya mecbur olur. F.Bahçe’nin şu anki durumu aslında Türk futbolunun genelinin aynısı. 

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor