• $12,4032
  • €14,0152
  • 713.114
  • 1776.41
10 Mayıs 2014 Cumartesi

F.Bahçe ciddiye aldı

F.Bahçe şampiyonluğu kadınlar ve çocukların bulunduğu ama esas taraftarların bulunmadığı bir maçta beraberlikle elde etmişti. Ancak F.Bahçe’nin taraftarları kendi sahalarından bir galibiyetle şampiyonluğu kutlamak istiyorlardı. Bu nedenle Karabük’le oynanacak maç için önemli hazırlıklar yapılmıştı. Kulüp yönetimi ve teknik adamın ortak teşviği ile olacak ki F.Bahçe sahaya tam kadro çıktı. Beraberlikle şampiyonluğu elde ettiği maçtan farklı olarak ilk 11’de takımın kilit oyuncuları Kuyt ve Mehmet Topal vardı. F.Bahçe maçı daha 1. dakikasından itibaren ciddiye aldı.

Maç boyunca rakipten 4 misli daha fazla pas yaptı. Paslı oyundan topa hem hakim olması nedeniyle rakibini %66 hakimiyeti %34 hakimiyetle neredeyse oyun dışı bıraktı. F.Bahçe’de savunmada Alves, orta alanda Mehmet Topal ve hücumda Kuyt en iyi oyunculardı. Son haftalarda yürüyerek oynayan Emre de çok koştu ve önemli katkı yaptı. Ama takımın en çok koşanları sırayla Kuyt, Caner ve Emre’ydi. Karabük takımı bu maçtan evvel 32 gol atıp 30 gol yemişti. Yani ciddi gol atma sorunu vardı. Ancak F.Bahçe orta sahası tüm oyuncularıyla çok etkili oynayınca maç Karabük savunmasının geri dörtlüsünün üzerine yıkıldı. F.Bahçe ilk devrede 7 tane ciddi pozisyon üretti. 14’te Sow, 41’te Meireles ve 43’te Emre’nin çabalarıyla 3-0 öne geçti. Karabük ise santrayı geçmekte bile zorlanıyordu. Karabük’ün bu kadar çok gol yemesinde en önemli faktör iki stoperin arkasına atılan veya düşen her topun gol pozisyonu olmasıydı. F.Bahçe forvetleri birçok pozisyonda kaleci Waterman’la aralarında hiçbir savunmacı olmadan gol pozisyonu buldular ve iki misli gol de atabilirlerdi. 4-5-1 veya 4-4-2 şekilde oluşan Karabük savunması geri dörtlünün arkasına atılan her topta gol pozisyonu veriyordu.

Maçın ikinci devresinde ise F.Bahçe daha fazla gol atma çabasında pek gözükmedi. 89. Dakikada kornerlerden gelen topa Webo’nun kafasıyla skoru 4-0’a getirdi. Ama 46. Dakikada İlhan’ın sutunu ve 60. Dakikada Samba Sow’un şutunu Volkan önledi. 75’inci dakikada ise Ersun Yanal, Bekir’in yerine Selçuk’u alarak savunmayı biraz daha sağlamlaştırdı.

F.Bahçe’de bütün oyuncuların maça ciddi şekilde asıldığını ve koştuğunu söyleyelim. Böylece F.Bahçe galibiyeti neden hak ettiğini bir kere sergilemiş oldu. Karabük’ün performansı ise son yıllarda F.Bahçe’ye karşı direnişinden çok daha düşük düzeydi. Ve çok kolay goller yediler.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor