• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
18 Şubat 2013 Pazartesi

Çılgın tempo

Dolayısıyla F.Bahçe'nin maçın başında tempoyu kontrol etmesi gerekirdi. Trabzon'un da maçın başında kontrolü ele alıp ileriki bölümlerinde saldırması gerekirdi. Ama maçın başlamasıyla birlikte Türk futbolunun önemli zaafiyetlerinden biri ortaya çıktı. İki takım da çılgın bir tempo ile oynuyor ve oyunu kontrol edemiyordu. 

İlk 10 dakikada 5 gol pozisyonu vardı ve her şey olabilirdi. 22. saniyede Webo'nun pasında Sow gole gitti, Onur kurtardı. Bu pozisyonun ardından soldan ortaya Adrian kafayı vuramadı, 3. dakikada da gol pozisyonunda ayakla vuramadı. 6. dakikada Volkan'ın ayakla uzaklaştıramadığı bir topta Adrian 40 metrede kaleye vurdu. 
Egemen çizgiden veya içeriden çıkardı, bilemiyorum! 11. dakikada ise Trabzon, Kuyt'ın sağ kanattan boş gitmesini engelleyemedi ve Kuyt'ın ortasını Bamba kendi kalesine attı. Trabzon bu golle dondu, Fener ise rahatladı. 26. dakikada ise Cristian'ın 18 dışından şutu Bamba'ya çarpıp gol oldu. Fener 2-0 öne geçerken şanssız Trabzon maçı orada kaybetmiş oldu. 

SORULMASI LAZIM 
F.Bahçe 10 dakikada üç pozisyon nasıl verir? Trabzon tuhaf bir orta saha organizasyonu ve berbat bir santrfor ile baştan saldırarak nasıl perişan olur? Bu takımların teknik adam ve oyuncuları futbolun orta sahada kazanılıp kaybedildiğini bilmiyorlar mı? Maç neden çılgın bir tempo ile başladı? Trabzon'da alan savunması yapılamıyor, goller ve pozisyonların hemen hepsi unutulan oyunculardan kaynaklandı. 
F.Bahçe bu maç ile güven kazandı. Tolunay Kafkas, Janko'nun bu takımın santrforu olamayacağını anlamalı. Burak, Engin, Umut, Selçuk gibi milli oyuncuları kaybedip yerlerini doldurmak kolay değil. Tolunay Kafkas, daha henüz yeni ve oyuncuları yakından tanıyacak vakit bulamadı. 
Bu maçta Trabzon şanssızdı ama yine de orta sahaya güven veren bir diziliş ortaya çıkarması ve alan savunması uygulamasını yerleştirmesi gerekir.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı