• $9,5999
  • €11,1771
  • 557.324
  • 1474.19
17 Ekim 2016 Pazartesi

Bir maç daha gitti...

Fenerbahçe bu sezon bir türlü etkili bir takım olamıyor. Dün de Aytemiz Alanya ile 1-1 berabere kaldı... F.Bahçe puan cetvelinde 9'ncu ve 8 puanı vardı. Alanya ise sıralamada 11. ve 7 puan, zirvedeki takımların ise 17'şer puanı vardı. F.Bahçe maçın ilk yarım saatinde pek bir şey yapamadı. 23. dakikada Van Persie frikiği dışarı attı. Ama Diego'dan beri 4 yıldır oyun kurucusu olmayan F.Bahçe, istatistiklere baktığınız zaman ilk devrede Alanya'nın %53 top hakimiyetine rağmen %47 top hakimiyetiyle oynuyordu. 31. dakikada Ba'nın gol olabilecek kafa şutunu Volkan kurtardı. 35. dakikada Mehmet Topal, F.Bahçe'nin golünü atarak takımını 1-0 öne geçirdi. Ancak bunun bireysel bir çabayla bir gol olruğunu ve bir takım oyunu sonucu olmadığını söyleyebiliriz.
Maçın ilk devresinde 7 tane sarı kart olması maçın ikinci yarısının daha sinirli olacağını işaret ediyordu. Bu devrede F.Bahçe gol ve goller atacak diye beklerken yanıldık. 58. dakikada sol taraftan yapılan nefis ortada Candeias golü atarak durumu 1-1'e getirdi. Beraberlik F.Bahçe'de paniğe neden oldu. Advocaat, 63. dakikada Emenike'nin yerine Aatif'i, 77. dakikada da Alper'in yerine Stoch'u oyuna soktu. Ama Alanya son 8 dakikayı 10 kişiyle oynamasına rağmen F.Bahçe gol bulamadı. Dolayısıyla taraftarını üzdü.
İki senedir bu takımın oyun kurucusu yoktu ama golcüleri vardı. Şimdi bazı golcüler sakat bazıları da ortada yok. Bu nedenle F.Bahçe'nin iki tane önemli unsuru eksik; oyunu kuracak kişiler ve gol atacak kişiler... Böyle olunca da tabii ki takım kolektif oynayamıyor. Ben Advocaat'ın yerinde olsaydım Van Persie'ye bir daha şans vermezdim.
Diğer taraftan Alper ve Volkan gibi oyuncuların son derece sinirli olmaları, onlara son dakikalarda katılan Stoch'tan gol atması beklenirken itişip kakışmaya devam etmesi F.Bahçe'nin oyununu daha da bozdu. Mehmet Topal'ın dışında takıma katkı yapmaya çalışan pek fazla kimse yok.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi

Kuraklık nedeniyle Van Gölü'nde yeni adacıklar ortaya çıktı

NBA tarihinin en iyi 75 oyuncusu açıklandı! İşte listede yer alan isimler