• $18,11
  • €18,2077
  • 1016.82
  • 3020.2
9 Mayıs 2016 Pazartesi

Bir devrelik Galatasaray

Dün doğrusu ben, çok üst düzey bir mücadele bekliyordum. Çünkü G.Saray önümüzdeki yılı kurtarmak için iyi oynamak, ek bir şeyler yapmak zorundaydı. Beşiktaş ise şampiyonluk nedeniyle kazanmak mecburiyetindeydi. Ancak maç başlayınca ortaya ilginç bir durum çıktı. Bütün sezon yatmış olan G.Saray takımı çılgınlar gibi koşuyor ve Beşiktaş'ı kendi yarı sahasına hapsediyordu. Ancak tabii kimse sorgulamamıştı. Acaba G.Saray'ın fizik gücü, bütün yıl yan gelip yattıktan sonra koca bir devre rakip yarı sahada pres yapmak ve koşmak için yeterli güce sahip miydi? Genede maçın ilk devresine baktığımız zaman oyuna hakim olan taraf G.Saray'dı ve her iki takımında iki tane önemli gol pozisyonu sayılabilecek pozisyonu vardı. Hatta 7. dakikada Yasin %100 gollük pozisyonu değerlendirebilseydi Beşiktaş bu durumun altından kalkabilir miydi? Bilemiyorum...

Maçın ilk devresinde dikkati çeken futbolcular başta Muslera olmak üzere orta sahada oynayan Selçuk ve onun önündeki Sneijder olarak düşünülmeli. G.Saray'ın ilk yarıdaki hakimiyetini sağlayan bu iki oyuncuydu. Maçın ikinci devresinde aslında erken oyuncu değişikliği yapılmadı. İki takımda oyuncu değiştirmek için bekledi. Ama Beşiktaş devrede soyunma odasından uyanmış ve güçlenmiş olarak çıkmıştı. İlk devrede maça tamamen hakim olan G.Saray'ı Beşiktaş kendi sahasına doğru geriletti. Ve Beşiktaş yerden paslı çok pasa dayanan klasik oyununu oynamaya başladı. G.Saray yavaş yavaş tempo kaybederken Beşiktaş'ta oyunu kovalıyordu.

İkinci devrede gol pozisyonları üreten Beşiktaş'tı. Aslında Beşiktaş maçı erkenden kazanabilirdi. İkinci devrenin ilk 20 dakikasında Sosa'nın ayağından üç gol pozisyonunu dışarı attı. Beşiktaş oyuna hakim olmuştu ama bir türlü gol atmayı beceremiyordu. Beşiktaş aradığı gole 77. dakikada yine Gomez'in ayağından kavuştu. Bu arada iki takımda oyuncu değişiklikleri yapmışlardı. G.Saray'da Yasin'in yerine Sinan girerken ve savunmanın önüne Sneijder'in yerine Donk alınırken Beşiktaş'ta da Gökhan ve Cenk oyundaydı. Yani Quaresma dışarıya alınmıştı… G.Saray son bir hamle yaparak bir gole kavuşmak için yeniden yüklendi ama yukarıda dediğimiz gibi bütün yıl yan gelip yatmış bir takım, şampiyonluğu avucunun içine almış Beşiktaş'ı engelleyemezdi. Nitekim Beşiktaş'ta ikinci yarıdaki oyunuyla maçı kazandı. Eğer Muslera'nın başarısı olmasaydı Beşiktaş farklı da kazanabilirdi.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi