• $9,2937
  • €10,794
  • 527.881
  • 1414.17
25 Kasım 2016 Cuma

Berbat ilk devre mükemmel ikinci devre

F.Bahçe, Avrupa'da ilerliyor. Gerçi Zorya'yla ilk maçında 1-1 berabere kalmıştı ama bu sefer maçın ikinci devresinde uyandı ve 2-0'lık net bir galibiyet aldı. Böylece şu anda lider… Maçın kendisine gelince; inanamayacaksınız ama maçın ilk devresinde ne F.Bahçe ne de Zorya'nın ciddi bir pozisyonları vardı. İki takımda rakibin 18'in içine giriyor. Ondan sonra orada kıpırdayamaz hale geliyordu. İlk 45 dakika boş yere koşmaya çalışanların maçı oldu. Eğer bu maçın ilk 45 dakikasının videosunun alıp, iki amatör takımın maçı deseydiniz, kimse itiraz etmezdi.

İkinci devrenin başında Advocaat, maça müdahale etti ve hiçbir şey yapmayacağını gördüğü Emeneki'yi oyundan alarak, Stoch'a bir kere daha şans verdi. Stoch'un takıma girmesiyle beraber, takım daha haraketli oynarken, herhalde devre arasında ciddi bir azarlama gerçekleşti ki; F.Bahçe takımı 6 tane pozisyon ve 2 tane gol üretti.

46. dakikada Kjaer'in aşırtmasını kaleci Shevchenko kurtardı. 48. dakikada Volkan Şen'in şutu dışarıya gitti. Ve 59. Dakikada Stoch'un uzaktan çektiği şut, biraz rakibine sürtünerek F.Bahçe'nin 1-0 öne geçmesini sağladı. 63. Dakikada Volkan Şen'in gollük şutu rakiplere çarpıp dışarı çıktı. 67. dakikada ise Alper'in yaptığı orta Kjaer'in kafasından durumu 2-0'a getirdi.

F.Bahçe, 72. dakikada Volkan Şen'i biraz da sakatlandığı için takımdan alarak Neustadter'i oyuna soktu. 90+1'de ise Alper'in gol girişimini kaleci kurtardı. Yani ikinci devrede altı tane gol girişimi ve iki tane gol vardı. Ancak insan anlayamıyorum. İlk devrede sahada gezen bir takım, ikinci devrede bir tek oyuncu değişiğiyle yani Stoch'un oyuna girmesiyle, nasıl peş peşe pozisyon yaratır? F.Bahçe, ikinci devredeki çabasıyla rahat bir maç kazandı. Ve bugünlük 10 puanla grup lideri oldu. Bundan sonra ne olacağı biraz Feyenoord'un biraz Manchester United'ın ne yapacaklarına bağlı.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar

Servis minibüsüyle kamyonet çarpıştı: 2 ölü, 11 yaralı

Motosiklet kazası sonrası şartlı uzlaşma