• $9,2427
  • €10,79
  • 530.14
  • 1432.8
27 Ağustos 2015 Perşembe

Berbat bir maç

F.Bahçe Atina'da oynanan maçta Atromitos karşısında 9 tane gol pozisyonundan faydalanamamış ve maçın son demlerinde tartışılabilir bir golle öne geçmişti. Ama iki takım arasında futbol potansiyeli açısından dağlar kadar fark vardı. İstanbul'da dün oynanan F.Bahçe 7. dakikada Şenir'in ortasında Fernandaou'nun attığı golle 1-0 öne geçmesine rağmen maçın ilk devresinde tribünlerin beklentilerine cevap vermeyen bir futbol oynadı. İlginçtir ki F.Bahçe'nin rakibini nerdeyse bütün maç boyunca tek bir pozisyonu bile yoktu. Türkiye'de ki 2. lig takımları bile Yunan takımıyla başa baş oynarlar diye düşünmek mümkündü.

İlk devrenin 44. dakikasında Nani bir şut çekerek maça heyecan kattı. 47. dakikada ise Caner'in 30 metreden şutu direkten döndü. Yine bu yarıda göze çarpan oyuncu sağ bek Şener'di. Güçlü fiziği ve takıma çok çabuk uyum sağlaması ve kollektif oynaması Şener'in pek yakında büyük yıldızlar listesine gireceğini sinyalliyor. Maçın ikinci yarısında da F.Bahçe'nin biraz daha fazla gole dönük oynadığı ve Yunan takımının da iyice çaptan düştüğü ortaya çıktı. 59. dakikada Caner'in kaleciye doğru yuvarladığı topu kaleci inanılmaz bir hata ile gole çevirdi ve F.Bahçe 2-0 öne geçerek tamamen rahatladı. Pereira bu skordan sonra Van Persie'nien yerine Alper Potuk'u ve Diego'nun yerine Meireles'i aldı. Maçın sonuna doğru ise M.Topal'ın yerine Volkan Şen'i aldı. Volkan Şen'de 78. dakikada mükemmel bir ortayla Fernandaou'ya 3. golü attırdı.

F.Bahçe o kadar kötü bir rakiple oynuyordu ki, kendisinin kötü oyununa rağmen kolay bir galibiyete ulaştı. F.Bahçe'nin ne kadronun bütünü, ne de tek tek oyuncular hazır değiller. Ve tempolu futbol oynayamıyorlar. Büyük ümietler bağlanan Van Persie oyunda yoktu. Nani'nin tek önemli icraatı 75. dakikada direkten dönen şutuydu. F.Bahçe'nin bir sonraki grup maçlarında böyle oynaması halinde fazla umudu olamaz...

<p> </p>

Arabeskin 'Babası' kim?

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor