• $8,5116
  • €10,2952
  • 498.466
  • 1441.33
09 Kasım 2015 Pazartesi

Berbat bir maç daha...

F.Bahçe yine bu seneye mahsus harika maçlarından birini daha çıkardı.!

Harika ne demek ? Maçın ilk 10 dakikasında biraz hareketli ve hücuma gitmeye çalışan bir F.Bahçe var. Daha ilk 15 dakikada F.Bahçe topa %60 hakim. Ama F.Bahçe koca bir ilk devre boyunca tek bir gol pozisyonu üretemiyor. Aslında iki tane nedeni var; Biri Pereira'nın takım tercihi... Orta sahada çoğunluk savunma oyuncuları. Souza ve Topal gibi. Yani F.Bahçe'nin orta sahası yok gibi. Diğer taraftan sağ açıkta Van Persie, sol açıkta Alper gözüküyor. Diego'da forvetten geriye gelerek aldığı topu kanatlara aktarmaya çalışıyor. Peki karşılarında ne var. Tabii ki Aykut Kocaman, F.Bahçe'nin futbol yaklaşımını iyi biliyor. 4-4-2 alan savunmasını santradan itibaren başlatıyor ve F.Bahçe'ye hiç hücum pozisyonu vermiyor. Tabii Konya'nın da ilerideki oyuncuları hücuma değil, alan savunmasına katkı yaptıklarından Konya'nın da pozisyonu yok. Şimdi F.Bahçe'nin sağ ve sol açık oyuncuları topu alıp orta yapamaz veya rakibi geçip pozisyon üretemez hale gelince, F.Bahçe 4-4-2 alan savunması içinde boğuldu. F.Bahçe'nin en göze çarpan oyuncuları sol bek Hasan Ali, sağ bek Gökhan'dı. Konya'da ise orta alanda top alıp akıllı kullanan Traore ile geri dörtlüde Fernandao'ya karşı kuvvetli mücadele veren Vukoviç'ti.

Maçın ikinci yarısında Pereira bir şeyler yapmak mecburiyetindeydi. İlk devrede defterine bir çok not yazıp durmuştu. Devrede geçmişte 60'tan önce oyuncu değiştirmeyen Pereira, 46'da iki tane oyuncu değişikliği yaparak takımı aktif hale getirdi. Orta sahadan Souza ve forvetten Van Persie çıkarak yerlerine sağ da Nani ve sol da Volkan Şen oyuna girdi. Kanatlardan Nani ve Şen etkili olunca F.Bahçe 52. dakikada Diego ile ve 55'da Fernandao ile gollük pozisyonlar üretti ama kaleci Serkan bunları önledi. F.Bahçe'nin kanat atakları Konyaspor alan savunmasını bozmuştu ve 65. dakikada Alper'in yerine Ozan oyuna alınıp daha iyi bir organizasyon ortaya çıkınca kontrolü %67'ye çıkaran F.Bahçe, yorulan ve dağılan Konya savunmasına karşı etkili olmaya başladı. Beklenen gol 77. dakikada Volkan'ın çabasından doğan pozisyondan Fernandao tarafından atıldı.

Her ne kadar Konya iki hücum oyuncusu Sissoka ve Bajic oyuna girsede, Konya'nın gol atma şansı pek oluşamıyordu. 78'de Ozan'ın şutunu Serkan kurtardı. 80'de peşpeşe Volkan ve Fernandao'nun çabaları yine Serkan tarafındarn engellendi.

Bu açıdan baktığınız zaman ilk yarıda tek pozisyon yaratamayan F.Bahpçe, iki kanat oyuncusu Volkan ve Nani ile maçı 1-0 kazanmayı başardı. Bu yıl 6 ile 8 arasında yabancı oyuncu ile oynayan F.Bahçe ne evelki yıllardaki topa hakim oyununu oynayabiliyor, ne de bireysel başarılar dışında sonuç bulamayıp 1-0'lara ve son dakika gollere razı oluyor.

<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

NASA Mars'ın 3 boyutlu görüntülerini yayınladı

Düştüğü dere yatağında 5 gün mahsur kaldı

Mersin sahilinde bulundu! Sahil güvenlik hemen çalışma başlattı