• $17,947
  • €18,4092
  • 1035.65
  • 2864.25
2 Mayıs 2016 Pazartesi

Amatör küme maçı gibi

Gaziantep bir-iki maç teklese küme düşme tehlikesine girebilecek bir takımdı. Bu nedenle dün oynadığı F.Bahçe maçında direnç göstermesi beklenirdi. Ama size önce maçın kısa bir özetini verelim. F.Bahçe bu maçın ilk devresinde tam 7 tane gol olabilecek pozisyon buldu ama sadece bir gol atabildi. O da savunma oyuncusu Kjaer'in kafa golü.

G.Antep'in ise rakip 18'de gol olabilme şansı olan tek bir pozisyonu yoktu. Maçın ilk 15 dakikasında G.Antep biraz top tutup rakip yarı sahaya doğru gidebiliyordu ama maçın başından sonra bu gayret de ortadan kalktı.

Maçın ikinci devresinde F.Bahçe gole gidebilecek 6 tane daha gol pozisyonu buldu ve 2 tane de gol kaydetti. Böylece toplam 12 pozisyonda 3 golle, antrenman maçı gibi gözüken maçı da kazandı. Bütün maç boyunca rakibin ciddi bir gol pozisyonu da yoktu.

Şimdi mantık diyor ki: Bir takım küme düşmenin eşiğine kadar gidebilecekse ilk yarıda sıkı bir savunma organizasyonu yapar. Rakibin kendi yarı sahasında rahat oynamamasını sağlar. Kendi de santrayı en azından iki-üç kişiyle geçmeye çalışır…

Bir zamanlar Türkiye'nin en güçlü takımlarından biri olan G.Antepspor, dün amatör küme takımı gibi gözüküyordu. G.Antep'in finansman ve kadro sorunu olduğu ve kazanma niyeti pek olmadığı dün verilen 12 gol pozisyonundan açıkça ortaya çıkıyordu. Daha 3 maç var ve G.Antep küme düşme durumuna gelebilir.

F.Bahçe’de Nani'yi serbest oynatmak iyi bir yaklaşım olarak görülebilir ama F.Bahçe çok geç kaldı. Lucescu'nun takımı Shakhtar Donetsk ile İstanbul'da oynadıkları maçta Diego oyun kurucu oynamıştı ve oldukça başarılı olmuştu. Ama basın toplantısında antrenör Pereira'ya bir ikaz yapmıştım. Demiştim ki; “Eğer iyi bir oyun kurucu derhal getirmezseniz, F.Bahçe arzu ettiği şampiyonluğa ulaşmak için zorlanır.”

Pereira'da şu cevabı vermişti: “O benim işim değil, yöneticilerin işi.”

Ben, “Bu doğru bir düşünce değil” demiştim. “Siz yöneticilere birkaç tane üst düzey oyun kurucu ismi vereceksiniz, yönetim onların arasından parasal konularıda göz önüne alarak transferi yapacak” dedim.

F.Bahçe üst düzey bir oyuncu getirmedi ve sağlam savunmaya dayanarak ligin ikincisi pozisyonunda duruyor. Üç hafta daha bekleyecek ve göreceğiz. Şampiyonluk oyun kurucusuz olabilir mi?

<p> </p>

6'lı masa paralel bir YSK mı oluşturdu?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...