• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
13 Ağustos 2017 Pazar

Adil sonuç

Dün Süper Lig'e yeniden çıkan Göztepe ile ligde favori olmaya çalışan Fenerbahçe arasındaki maç karşılıklı atılan gollerle 2-2 berabere bitti.
Fenerbahçe bu yıl 5 tane yabancı oyuncuyla oynayacak. Bunların 3'ü dün sahadaydı, ikisi ise oynamıyordu. Çünkü lisansları çıkmamıştı. Peki oynamayanlar ne pozisyon için aşınmıştı? Soldado forvet olarak, Giuliano da orta sahayı yönetecek oyuncu olarak geldi. Demek ki Fenerbahçe bu iki oyuncusunu dün oynatmış olsaydı, hem golcülük açısından avantajlı olacaktı hem de orta saha oyuncusu olarak daha fazla oyuna hakim olacaktı.
Yani insan soruyor, koca Fenerbahçe takımı lig başladığı halde neden bu iki oyuncuya lisans çıkaramadı.
Göztepe takımı ise seyircisiz oynuyordu ve çok katı alan savunması yapıyordu. Zaman zaman alan savunması 5-4-1 şekline dönüşüyordu. Bazen de 4-4-2.
Fenerbahçe takımında beşinci dakikada Alper takımını 1-0 öne geçirdi. Göztepe savunması Alper'i unutmuştu. Golün ortasını yapan da tabi ki İsmail Köybaşı idi.
Valbuena hakikaten çok iyi oynayan bir oyuncu ve takımını kazandırmak istiyor. Ancak beşinci dakikada golü atan Fenerbahçe daha kendine gelemeden sekizinci dakikada çekilen şutu Volkan'in elinden kalenin için düşürmesiyle 1-1 duruma geldi.
İkinci devrede 57'nci dakikada Göztepe 2-1 öne geçti. Scarione'nin şutu gol oldu ama Göztepe de galibiyeti koruyamadı. 64'te Valbuena'nın ortasında Skrtel kafayla durumu 2-2'ye getirdi.
Fenerbahçe galip duruma gelebilmek için oyuncu değişiklikleri yaptı. 68'inci dakikada maç boyunca hiçbir şey yapmayan Van Persie'nin yerine Ahmethan'ın alınması bence isabetli bir karardı. Zaten iki lisansı çıkmayan transfer takıma girdiğinde Van Persie forma göremez.
Fenerbahçe 84'te genç oyuncu Samet'i, Roman'ın yerine soktu. Her iki takımın da savunmalarında gol pozisyonu hatası vardı. Ama sezon başında olduğumuzu da unutmayalım Sonuçta 2-2 adil bir sonuç oldu.

<p>Markar Esayan'ın cesur bir insan olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah

'Markar Esayanlara bu toplumun her zaman ihtiyacı var'

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi

Cevizi 1 gece suda bekletip içerseniz... Faydasını bir bilseniz

4 bin yıllık gizem çözüldü! Çığlık atan mumyanın sırrı ne?