• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
11 Aralık 2010 Cumartesi

Erdoğan, 68'i 'veba' gibi anlatamaz


Siyasal amfisinde fırlatılan yumurtalar, reel siyasette 'domino etkisi' yaratan bir fitili ateşledi.  Demokratik standartlar ile hak arama özgürlüğü sınırlarıyla başlayan tartışma, 'Ergenekon', 'bölücü örgüt'le ilişkilendirilip, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, protestodan CHP ile medyayı sorumlu tutmasıyla farklı boyutlara taşınıyor.


Aslında CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile Kurultay hazırlıklarını konuşacaktık. Ancak ekranda, Başbakan'ın CHP'ye yönelik eleştirileri geçince, konu değişti. Başbakan'ın öğrenci protestosunu 'haddinden fazla büyüttüğünü' söyleyen Tekin, şöyle diyor:

BİZE ÖZGÜRLÜK DERSİ VERİYORDUNUZ
'Ne var bunda Allah aşkına? Daha üç ay önce referandum meydanlarında, Sayın Başbakan bize özgürlük dersi vermiyor muydu? Sayın Burhan Kuzu, anayasa profesörü olarak televizyon televizyon gezip özgürlüğün ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu anlatmıyor muydu?'

'Sayın Başbakan, gençlerin arkasında sizin olduğunuz söylüyor?' diye hatırlattım.
'Evet, CHP şiddet kullanmadıkları sürece bu çocukların arkasında durmayı sürdürecek. Çünkü CHP'nin görevi mağdurların arkasında olmak.  Soru çok basit: Bu  çocuklar neden üç ay önce yumurta atmıyordu da bugün atıyor. Bu kadar basit bir soruyu sormadan, onları dinlemeden, Ergenekon, CHP demek korkaklıktan başka bir şey değil.
Bu çocuklar ne istiyor? Bunların talebi ne? Talep konuşulmuyor. Sanki durduk yere, bunlar azmış, 'hadi kardeşim eylem yapalım' demiş. Bu çocuklar şimdi eylem yapıyor çünkü arkadaşları coplandı, zehirlendi, arkadaşları çocuğunu kaybetti. Bütün bunları görmezlikten geleceksiniz, hiçbir şey olmamış gibi bu çocuklar kudurdular, bizi protesto ediyorlar diyeceksiniz.


 ALKIŞ TUTAN 68'Lİ MAHCUP DEĞİL Mİ?
68 olaylarını yeni nesile bir veba gibi sunamazlar. 68, bütün dünyada hak aramanın yollarını açmış, özgürlüğü öğretmiştir. Sayın Başbakan bunu bilmeyebilir. Ama ben Sayın Başbakan'ı özgürlükçü, demokrat diye alkışlayan 68 kuşağı mensupları var ya. İşte asıl onlara seslenmek istiyorum. Sayın Başbakan, 'öğrencilerin arkasında Ergenekon, bölücü örgüt var dediğinde kendinizi hiç mi mahcup hissetmiyorsunuz? O çocuklar tekmelenirken vicdanınız hiç sızlamadı mı?'

YUMURTADAN ÖNCE CAMİ YOLSUZLUĞU
Tekin, Başbakan Erdoğan'ı, protestocu gençlerle CHP arasında Ergenekon ilişkisi kurmadan önce, belgeleriyle açıkladıkları 3.8 milyon liralık cami yolsuzluğu iddialarına yanıt vermeye çağırıyor:

 Genel Başkanımız, altında MİT'in devletin savcılarının imzası bulunan yolsuzluğu açıkladı. Hani cevap? Türk toplumunun ortak değeri olan ibadethanelerdeki yolsuzluğu resmi belge olarak sunduk. Hani cevap?

İngiltere'deki manzarayı gördünüz mü. Parlamento'nun önünde bakanın üstüne boya döktüler, en ufak tepki göstermedi... Sayın Başbakan'ın böyle bir fotoğraf karşısında, özgürlükçü ekibine, o yanıp tutuştukları AB'ye bir gidip özgürlüğün ne olduğunu öğrenip bize anlatın diye görev vermesi lazım.

EN ACISI HOCALARIN DURUMUDUR
Bütün bu tablo içinde en acı, en hazin olan da ağzını açamayan öğretim üyelerini durumudur. Yazık onlara! Susan öğretim üyelerine 'susma sustukça sıra sana gelecek' demek istiyorum.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!