• $13,5639
  • €15,2991
  • 776.482
  • 1981.04
22 Nisan 2018 Pazar

Silah Reklamı (!)

Geçtiğimiz günlerde katil Esed ve müttefikleri tarafından, Doğu Guta’da çoğu çocuk olmak üzere en az 80 -bazı kaynaklara göre 200- mazlum kimyasal silahlar marifetiyle vahşice katledildi. Yaralı sayısı ise binlerle ifade ediliyor.

Katliam sonrası ABD Başkanı Donald Trump, Esed’i artık kimse elimizden kurtaramaz edasıyla: “Rusya hazır ol. Hepsi yeni ve akıllı füzeler geliyor. İnsanlarını gazla öldüren ve eğlenen bir hayvanla ortaklık yapmamalıydın” şeklinde bir tweet atarak tozu dumana kattı.

İngiliz Denizaltı Filosuna Akdeniz’e doğru demir alma emri verildi!

Keza Fransa da uçak gemileri ve füzeleriyle seremoniye katılmakta gecikmedi.

Tehditler karşısında Rusya: “Suriye’ye fırlatılacak her Amerikan füzesini de, fırlatanını da vuracağız” şeklinde karşılık verdi.

Ortada dönen tiyatroyu biz de yuttuk (!)

Kıymetli okurlarım silah reklamı işte böyle yapılıyor!

Ortadoğu’yu ve üşengeç milletleri sağmal inek gibi gören ABD, Batı ve Rus Silah kartellerinin kanlı çarklarının dönebilmesi için silahlarını potansiyel alıcılarına tanıtmaya ihtiyaçları vardı.

Bu ihtiyaca binaen bir Miraç gecesi Suriye’deki boş tesisler 150’ye yakın Amerikan, İngiliz, Fransız yapımı füzelerle tam 10 saat boyunca bombaladı. Rusya da geri kalmayarak kendi füze sistemleri ile 71 güdümlü füzeyi engellediklerini duyurdu.

Amerika, İngiltere, Fransa attığı füzelerin, Rusya da füze savunma sistemlerinin reklamını yaptı.

Fırlatılan füzelerden birkaçının yönünü katil Esed’in sarayına çevirselerdi de biz de azıcık samimi olduklarına inansaydık.

Sonuçta değişen bir şey yok, bombalar yağıyor mazlum Müslümanlar, masum çocuklar ölmeye devam ediyor.

İnanıyorum ki, o gül yüzlü çocukların korku dolu bakışları, acıyı o yaşta tatmış yürekleri bir gün zalimleri yok edecek!

Çünkü Allah:

“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim/42) buyuruyor.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi

Onursal Başkanlığını Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi’nin yaptığı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü iş birliğinde düzenlenen Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi bugün sona eriyor.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp, asırlardan beri Anadolu ve Türk kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olup Amerika, ABD, Çin, Japonya ve bazı Avrupa Birliği ülkeleri gibi pek çok gelişmiş ülke tarafından da etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının kanıta dayalı olarak Türk Sağlık Sistemine kazandırılması konusunda Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak güçlü bir irade ortaya koyarak üniversitemiz bünyesinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezini kurduk. Merkezimizde, 2017 yılı başında doktor ve diş hekimlerine yönelik eğitimlere başlandı. Bugüne kadar 1000’e yakın doktor ve diş hekimi arkadaşımız geleneksel ve tamamlayıcı tıp eğitimi alarak alanlarında sertifika sahibi oldular. Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak, geleneksel tıp yöntemleri konusunda tecrübeli ülkelerin üniversitelerinden tecrübe ve kaynak paylaşımı da yapmaktayız. Hedefimize uygun olarak ilk olarak Pekin Üniversitesi ile başlatılan işbirliği çalışmaları diğer üniversitelerle devam ediyor.

Yine bu kapsamda XIII. yüzyılda Endülüs’te yetişen döneminin en büyük botanikçisi olan İbn-i Baytar’ın 1200’lü yıllarda yazdığı muhteşem eserinin Osmanlıcaya çevrilen şeklini günümüz Türkçesine çevirdik.

İki cilt halinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi yayını olarak sunduğumuz bu kitapta geçen bitkilerin Latince isimlerini ve mümkünse fotoğraflarını ihtiva eden, aynı zamanda bugünkü okuyucuların anlayabileceği şekilde sadeleştirilmiş 3. cildin hazırlığını yapmaktayız.

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında yapacağımız bilimsel çalışmalarla insanlığın ortak birikimine sahip çıkmak yegâne arzumuzdur.

24 Haziran Seçimleri

24 Haziran millet olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük Türkiye’yi inşa edeceğimiz yeni bir döneme girişin anahtarı olacaktır. Seçim kararı ülkemiz, milletimiz ve bütün mazlum coğrafyalar için hayırlara vesile olsun. Durmak yok yola devam.

Sağlık ve afiyet içinde kalınız.

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel  yanıtlıyor.</p>

Kılıçdaroğlu neyin peşinde?

AFAD'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi 2 bin aileye gıda yardımı

Antalya'yı fırtına vurdu! Dev dalgalar oluştu, ağaçlar devrildi

1,5 ton skunk ele geçirildi