• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
12 Ağustos 2018 Pazar

Küresel güçler ile her alanda etkin mücadele

24 Haziran seçimlerinde halkın büyük teveccühünü kazanarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Başkanı seçilen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde 100 gülük eylem planı içerisinde bulunan, ulaşımdan enerjiye, ekonomiden sanayiye, dış ticaretten şehirciliğe, dış politikadan savunmaya, eğitimden sağlığa, tarımdan teknolojiye, turizmden gençlik ve spora yaklaşık 400 projesini kamuoyuyla paylaşarak yeni hizmet rekoruna imza attı.

16 yıllık iktidarında her söylediğini yapan, yapamayacağı şeyi söylemeyen, “Ne aldatan ne de aldanan olacağız” sözünü adeta slogan hâline getiren Sayın Cumhurbaşkanımız eylem planını açıklarken Malazgirt’te kazanılan zaferle bize bu toprakları ebedî vatan olarak bırakan Sultan Alpaslan’dan başlayarak, Anadolu Selçuklu devletini kuran Süleyman Şah’ı, Osmangazi’yi, Avrupa’nın kapılarını Osmanlı’ya açan Sultan Birinci Murad’ı, İstanbul’u fethederek çağ kapatıp bir başka çağ açan Fatih Sultan Mehmed Han’ı, Yavuz Sultan Selim Han’ı, Osmanlı’nın son döneminde izlediği ince siyasetle Devlet-i Aliyye’yi yıllarca ayakta tutan Sultan Abdülhamid’i, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, demokrasiye geçişimizin bedelini canıyla ödeyen Adnan Menderes’i, dünyanın yeniden yapılandığı kritik bir dönemde Türkiye’nin bu değişimin gerisinde kalmamasını sağlayan Turgut Özal’ı, istiklâlimiz için emeği geçen ecdadımızın her birini hayırla yâd ederek büyük bir maziden parlak bir atiye yürüyüşün adeta işaret fişeğini ateşledi.

“100 Günlük Eylem Planı” yeni dönemde biz buna “Başkanlık Dönemi” de diyoruz kalkınmada çok büyük hamleler yapılacağının apaçık göstergesidir ki bunları tek tek saymaya kalkarsak buna ne zamanımız ne de köşemiz yeter. Sayın Başkanımızın liderliğinde Büyük Türkiye’yi geleceğe taşıyacak yeni yatırımlar, yeni projeleri ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.

“100 Günlük Eylem Planı” içerisinde yer alan 400 projenin 48’inin savunma sanayisiyle ilgili olması son derece dikkat çekici ve sevindiricidir. Çünkü üç tarafı denizlerle ve dört tarafı hainlerle dolu, güzel olduğu kadar da her daim uyanık ve teyakkuzda olmamızı gerektiren zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu gerçeği atalarımız “Hazır ol cenge eğer ister isen sulh-ü salâh.” Sözleriyle çok güzel ifade etmişlerdir.

“100 Günlük Eylem Planı” her ne kadar başkanlık kabinesinin ev ödevi gibi gözükse de toplumun tüm katmanlarının ellerini taşın altına koyması ve Sayın Başkan’ın büyük hedeflerine destek olması gerekmektedir.

Bizler Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve bağlı kurum ve kuruluşları olarak yepyeni projelerimizle bu kutlu kalkınma hamlesine azamî katkı sağlamayı gaye edinmiş durumdayız.

İşlerimizde “Ben yaptım oldu” demeyip ortak aklı egemen kılacağız. Nitelikli sağlık personeli yetiştirmede mevcut çıtamızın üzerine çıkmayı temel ilke edineceğiz.

Yerli ve milli sağlık yazılımları, aşı çalışmaları, ilaç üretimi, sağlık danışmanlık hizmetleri ve biyo-medikal mühendislik hizmetleri kapsamında ürün ve materyal geliştirmeye yönelik Ar-Ge faaliyetlerimize hız vereceğiz.

Millet olarak görev ve sorumluluklarımız Türkiye ile sınırlı değildir. Bizim zulüm ve haksızlıklar karşısında inim inim inleyen Suriye, Filistin, Somali, Myanmar gibi ülkelere karşı da görev ve sorumluluklarımız vardır.

Gelin işe kendimizden başlayalım, eskiyen yanlarımızı tamir edelim, mesele üretmek yerine çözüm üretelim. Günümüzün meşhur tabiriyle kendimize format atalım, “” edelim. Unutmayın ki Türkiye’nin güçlü olması zalimlerin zulmünü bertaraf edecek, mazlumların umutlarını tekrar yeşertecektir.

Not:

1.ABD Başkanı Trump, mevcut davranışlarıyla ve ruh haliyle Yeltsin’i hatırlatmaktadır.

2. Kendisine maliyeti 10 cent bile olmayan kâğıdı 1.000 Dolara (10 bin kattan fazlası) satarak, fakir ve gelişmemiş ülkelerdeki insanları sadece bunun karşılığında aylarca çalıştırmaktadır. Bu KAĞIT SÖMÜRGECİLİĞİ’dir.

3. Para sayesinde dünya piyasalarında yapılan iş KARABORSACILIK’tır.

4. Karşılığı olmadan para basmak KALPAZANLIK’tır.

Bunları yaptığından dolayı övünen, süper güç olduğunu iddia eden ABD’dir.

Not edin! Bu kağıtlarla yapılan yeni tip bir SÖMÜRGECİLİK’tir.

Sağlık ve afiyet içinde kalınız.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!