• $15,5952
  • €16,3003
  • 905.918
  • 2410.79
7 Haziran 2013 Cuma

Burada başarı iklimi var...

Başta gazetemiz AKŞAM olmak üzere, bütün grubumuz için yeni bir dönemdeyiz. Artık Medya Grubumuz TMSF tarafından yönetiliyor. Yönetiliyor derken, işimizin esası olan içerik yönetiminden söz etmiyorum. Aslında hepimizin hakkının tahsil edilmesi işini bugüne kadar başarıyla yürüten, ülkemizin çürümüş bankacılık sisteminin dünyanın en sağlam örneklerinden birine dönüşmesini sağlayan TMSF,  bugün de burada bizlerin hakkını tahsil etme işini başarıyla sürdürüyor.  
İçerik yönetimine gelince, bu bütünüyle bizim işimiz. Yıllardır en zor şartlarda mesleki yetkinliklerini defalarca ispat etmiş inanılmaz zengin bir insan kaynağı var burada. Bu ekip ile bu satırların yazarı, birlikte belirledikleri çizgiyle, bugün de, yarın da kamuoyuna bilgi aktarma sorumluluklarını en etkili bir biçimde hayata geçirmeye devam edecekler. 
Öncelikle şunu bilin ki, karşınızda cam gibi bir yapı bulacaksınız. Tam anlamıyla cam gibi şeffaf. Merak edilen ilk sorudan başlayalım. Bu dönemde, çalışan hiç bir arkadaşımızın emeğinin karşılığını zamanında alamaması gibi bir sorun yaşanmayacak. Bize ürün tedarik edenler, bu yeni dönemde neredeyse kendilerini iflasa sürükleyecek finansal yükler taşımak zorunda kalmayacaklar. 
Son derece hızlı, kararlı ve elbette kârlı ve başarılı bir dönemi hedefliyoruz. Altı çizilmesi gereken bir husus daha var. O da şudur: Her duruma hazır olacağız. Müşteri çıktığı anda her bir yayın kuruluşu satılabilir. SHOW TV örneği önümüzdedir. Çukurova ve Ciner arasında TMSF gözetiminde yapılan bu satışı diğerleri izleyecektir. Ancak, nasıl olsa buralar satılacak, diyerek idarei maslahat içinde birileri olamayacak aramızda. Ya da tam tersi; nasıl olsa satmayız, rahatlığı içinde üretken olamayacaklar da burada yer bulamayacaklar. 
Ve şuna emin olun, emanetiniz ehil ellerde satışa hazırlanıyor olacaktır. İstediğiniz ölçütle bakın, her geçen gün ölçülebilir bir başarıyı fark edeceksiniz. İster tiraj deyin, isterseniz izlenme oranı ya da reklam satış geliri. İddiamızın boş ve temelsiz olmadığını açıkça göreceksiniz. 
Buradaki ekip arkadaşlarımızla ortak tek bir amacımız var: Bir başarı öyküsü yazmak. Bunun için hedefe her alanda en iyi olmayı koymak. Burada hedeflenen başarı, esasen ülkemiz için de ve elbette bizi burada görevlendiren TMSF için de başarı anlamına gelecektir. 
Peki, farklı düşünenler, getirilecek eleştiriler, suçlamalar olacak mı derseniz, elbette olacaktır. Bunlara da kulağımız daima açık olacaktır. 
Hedeflenen, televizyonumuz Skytürk360, gazetemiz AKŞAM, radyomuz Alem FM, dergilerimiz ve diğer yayınlarımız ile bu yeni dönemde daha etkin bir sinerji ya da bizden bir dille bereket oluşturulmasıdır. 
Elbette şu da eklenmelidir. Cam gibi şeffaf demiştim. Gerektiğinde yine cam kadar sağlam ve yeri geldiğinde de cam gibi keskin... 
Çukurova Medya Grubu, bu yeni dönemde misyonunu bu vizyonla yarınlara taşıyarak başarılı olacaktır. Başarı, yaşayabileceği uygun bir iklime muhtaçtır. Burada da, yarın burayı satın alacakların iyi ki yapmışlar diyecekleri, sadece gereken adımların atıldığı ama nefeslerimizin bile tasarruflu kullanılarak, tamamen inanç ve karşılıklı güvenle oluşturulan özel bir iklimden söz ediyorum. İnancımız ve kendimize güvenimiz iyice bileylendi. Burada, hepimizin birlikte omuzlayacağı bir başarı iklimi var. 

<p>Arabesk müziğin önemli temsilcilerinden Ümit Yaşar, meslek hayatının ilk röportajını Akşam Gazete

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Ormanların kralının zor anları! Hayatta kalmak için her şeyi yaptı...

Farkında olmadan evinizi kirleten 8 eşya

Hayali pilot olmaktı! Hevesini gidermek için bakın ne yaptı?