• $13,5321
  • €15,4318
  • 787.905
  • 2072.43
18 Aralık 2020 Cuma

Yok böyle uçak

Bir seneye yaklaştı yurtdışı seyahatine çıkmayalı, daha doğrusu çıkamayalı. Türkiye’de koronavirüsün ilk görülme seneye devriyesi geldi neredeyse... Mart ayının ortalarıydı ki kabus Türkiye’yi vurdu ve ilk vaka açıklandı. O zamanlar pek ciddiye almamıştık durumu. Şimdi ki aklımız olsa ah bilseydik bu yaşanacakları çok daha temkinli olmaz mıydık? Diyeceğim o ki koronavirüs ile gelen pandemi süreci Türkiye’de birinci senesini doldurmaya yakınken aynı zamanda onunla beraber gelen yeni alışkanlıklar, yeni normal ve kısıtlamaların da birinci senesini dolduruyoruz. En büyük kısıtlamalardan biri ise yurtdışı sınırlarının kapatılması, seyahat yasağı hatta vize departmanların geçici olarak hizmet vermeyi durdurması. Yabancı pasaportu veya oturum izni olmayanlara başta Avrupa olmak üzere birçok dünya ülkesine girişleri yasak. Seyahat etmek en özlediğim aktivitelerin başında geliyor.

CRYSTAL SKYE İLE TANIŞIN

Ülkemizde hatta dünyada seyahatler durmuşken teknoloji, lüks ile dansına devam ediyor. İşte dünyanın en kritik döneminde tasarlanan dünyanın en lüks uçağı ‘Crystal skye’ karşınızda. Singapur Airlines, Emirates gibi lüks uçakları ile imzalaşmış havayolu şirketlerini geride bırakan bu uçak, görenleri şaşkına çeviriyor. 300 kişi kapasiteli bu uçak, maksimum 88 yolcu taşıyacak. Efendim uçakta hızlı internet mi istersiniz? Kaz tüyü yastıklar mı? Michel’in yıldızlı yemekler mi? Evet hepsi var. 12 kişinin görevli olarak çalışacağı seferlerdeki ekipten herkes 38 dil konuşabiliyor. Evet yanlış duymadınız 38 dil konuşan bir ekip biraraya getirilmiş ki uçağı kiralayan hangi ülkeden olursa olsun kabin görevlileriyle kendi dilinde anlaşabilsin diye. Şu an için sadece Londra-New York arası kiralanmaya açık uçağın tek yön tarifesi 310 binpound! Bakalım Türklerden bu lüks deneyimi tadacak isimler olacak mı?

BU UÇAK UÇMADAN PARA KAZANIYOR

Crystal Skye’ı incelerken araştırmamda gözüme takılan bir başlık oldu. Şu an dünya durdu seyahatler durdu demiştim ya hiç durmayan bir uçak var ki inanılmaz paralar kazanıyor. Bu uçak uçmuyor,hatta motoru kanadı bile yok,pilotu hiç yok! Kafanız karıştı değil mi? Çünkü bu gerçek bir uçak değil bir uçak seti. Sadece fotoğraf çekilmek için kurgulanan dizi setleri gibi düzenlenmiş bir uçak seti. Bu özel jet görünümlü sette sadece fotoğraf çekmek için insanlar ciddi paralar veriyormuş. Seti kiralayanlar ise set ekibini sıkı sıkı uyarıyormuş ki düzenbazlıkları ortaya çıkmasın fotoğraftaki uçağın gerçek olmadığı anlaşılmasın diye. Bunlar hep Instagram yüzünden geldi başımıza...

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Ölüm makinesi ile birlikte yüzdü! Korku dolu anlar

Yeni taşındığı evde gizli geçit buldu! Kapağı açınca hayatının şokunu yaşadı

Para yerine taş kullanıyorlar! İşte ülkeler hakkında ilginç bilgiler...