• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
2 Nisan 2021 Cuma

Yok böyle filtre

Çarşamba akşamı ilk bölümünden beri beğeni toplayan dizi 'Masumiyet'de izleyicileri şaşırtan bir hadise yaşandı. Hülya Avşar'ın yüzüne uygulanan yoğun filtre Twitter'da TT oldu. Televizyonda yer alan ünlü kadın oyuncular ve şarkıcılara uygulanan özel filtre yöntemi yeni bir uygulama değil aslında. Hatta Ajda Pekkan'ın bu konuda samimi itirafları her zaman oldu. Eski zamanlarda kamera teknolojisinin yetersiz kaldığı durumlarda kamera merceğine kadın çorabı bile geçirilirmiş o buğulu görüntüyü almak adına. Günümüzde ise bu filtre yöntemi kameralar ve doğru aydınlatma ile sağlanıyor. Peki dizide alay konusu olan bu filtre nasıl bu kadar amatör kullanıldı?

AVŞAR'IN DAYATMASI MI?

Filtrenin bu kadar göze batma nedeni sadece Hülya Avşar'ın yüzüne uygulanmasından kaynaklandı kanımca. Görüntü o kadar pusluydu ki Avşar'ın burnu bazı sahnelerde tamamen yok olmuştu. Oysa ki kadraja başka bir oyuncu girdiği an oyuncunun en ince mimik çizgilerine kadar görebiliyorduk. Belki tüm dizide aynı filtre kullanılsaydı bu kadar Hülya'ya yüklenilmezdi. Sadece kendisine uygulanan filtre, Hülya Avşar yapım ekibine bu konuda dayatma mı uyguladı sorusunu akıllara getirdi. Sosyal medyada yapılan gülünç eleştirilere ise sinirlenmek yerine kendisi ile dalga geçerek yanıt verdi Hülya Avşar. Bu yüzden kendisini ayrı bir seviyorum.

TIKTOK KAPATILMALI MI?

Demet Akalın ve kızı Hira Kurt'un yaşadığı internet mağduriyetini muhakkak okumuşsunuzdur.Kredi kartının tanımlı olduğu bir cihazdan Tiktok uygulamasına giren ve başka bir kullanıcıya 7bin TL 'lik ödeme yapan minik Hira,annesini kızdırdı ve Demet Akalın uygulamayı hedef alarak kızgınlığını dile getirdi. Teknoloji ve sosyal medya çağında yaşarken uygulama içerisinde para harcama özelliği olmayan uygulama neredeyse kalmadı. Burada kontrol ve tedbir tamamen ebeveynlerin elinde. Tiktok kapatılsa miktok çıkacak karşımıza ve yine aynı mağduriyetler yaşanacak. Lütfen biraz mantıklı çıkışlar yapalım..

<p class='MsoNormal'>Arkadaşımız Ahmet  Arı İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki son haz

85 MİLYONUN BAHÇESİNDE HAZIRLIKLAR TAMAM

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı