• $32,8479
  • €35,1374
  • 2453.65
  • 10771.4
3 Ocak 2020 Cuma

Yeni yıla nasıl girdik?

2020'nin ilk hafta sonuna giriyoruz. İster istemez hepimiz yeni umutlar ve hayallerle 2020’nin gelişini kutladık. Yılbaşı gecesi ise kutlama şeklimizin değişime uğramış gibi hissediyorum. Geçtiğimiz senelerde aylar öncesinden İstanbul'un en favori mekânları kapatılır veya rezervasyonlar yaptırılır, tek bir gece için hatırı sayılır hesaplar ödenirdi. Başka bir kitle muhakkak Uludağ ve ya Kıbrıs'ı tercih ederdi. Malumunuz en ‘baba’ şarkıcılar yılbaşına bu iki tatil yöresinin sahnelerinde girerdi çoğunlukla. Bu sene fark ettim ki o deli divane "Yılbaşı gecesi ne yapacağız?" endişesi pek kalmamış. Aylar öncesinden gelen ve panik yaratan "Yılbaşında ne yapacaksın?" sorusu da epeyce dillerde azalmıştı, pek sevindirici.

EV DAVETLERİ İLK SIRADA

Kimi yılbaşı izin günlerini yurtdışı- şehir dışı tatil fırsatı olarak görürken İstanbullu çoğunluk yeni yıla evlerinde davet vererek girmeyi tercih etti. Artık kimse sokakta itiş tepiş kalabalığın arasında binlerce TL'lik hesap ödeyip üzerine bir de huzursuzluk çekmek istemiyor. Çok özel ve güzel hazırlanan restoran-kulüpleri ayrı tutarak söylemeliyim ki yılbaşında hesapları 4'le 5'le çarpan fırsatçı mekânlarında eli boş kaldı bu sene. Sosyetede dâhil olmak üzere evlerde hindili mindili şatafatlı yılbaşı sofraları kurulmuştu. Ev sahibinin özenle kurduğu yılbaşı ağacı önünde çekilen pozla da Instagram’lar süslendi. Sosyal medyamdan takip ettiğim üzere kutlama mekan tercihleri korusunda 2. sırada Çeşme yer alıyor. Son senelerde yılbaşını her sene Alaçatı'da geçiren bir kitle oluştu. Varillerde yanan ateşle ısınarak Alaçatı'nın yazlık mekânlarının kışlık halinin tadını çıkarıyorlar. Bu sene ise ciddi bir turist akınına ev sahipliği yapmış gibi gözüküyor Çeşme. Mekânların ağzına kadar dolu ve konserlerin full oluşu bunun göstergesi.

ANTALYA'DA 2020’YE GİRMEK

Ben bu sene yeni yıl gecesi Antalya Royal Seginus Otel'deydim. Kız arkadaşlarımla ne yapsak diye düşünürken otel afişlerinde Sertab Erener dikkatimi çekti. Büyük hayranıyımdır ve çok fazlada sahne almadığı için canlı izleme şansını yakalayamamıştım. Hadi dedik bu fırsat kaçmaz atladık Antalya'ya gittik. İlk gece Antalya'nın en popüler restoranı 7 Mehmet'te yöresel yemekleri tattık. Mekân ağzına kadar doluydu meğerse 7 Mehmet hep bu şekildeymiş. Daha sonra Antalya'yı tepeden izleyebileceğimiz çatı mekân Asmani'ye gittik. Ertesi gün ise Sertab'ın muhteşem performansıyla yeni yıla girdik. Antalya'nın şeker gibi havasının da tadını çıkarmış olduk.

Bu arada buradan da herkese mutlu yıllar dilemek istiyorum. Huzur ve umut dolu bir sene olsun herkes için...

<p>Devrek'te hayvancılık işi yapan Kayhan Ayvacı ve ev hanımı Rabia Ayvacı, düğün salonunda gerçekle

Düğünde damada takı yerine koyun hediye ettiler

Yetişen alıyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!