18 Haziran 2021 Cuma

Yeni trend aşı

Sanırım zor günleri bebek adımlarıyla da olsa geride bırakıyoruz. Aşılanmada rekor sayılara ulaşıldı. Aşılanan nüfusun artması ile dünya çapında başta Fransa gibi Avrupa ülkeleri olmak üzere Türkiye'yi korona salgınını kontrol altına alamayan ülkelerin bulunduğu kırmızı listeden çıkardı. Şu an turuncu listedeyiz yani Kovid-19 hastaları aktif fakat kontrol altında demek. Seyahat etme önceliği olan kişiler için önemli bir gelişme. Onun dışında en önemlisi gerçekten bu salgını kontrol altına alabildiğimiz gerçeği. Şimdi heyecanla kısıtlama altında olan sektörlerin daha esnek faaliyete geçmesini ve ekonomik yönden toparlanmayı bekliyoruz. Şu sosyal medyada dönem dönem yayılan meydan okumaların yerini bir süredir aşı olan kişilerin aşı esnasında çektirdiği fotoğraflar aldı.

BAKIN BEN AŞI OLDUM

Farklı içerik ve markalar ile piyasaya sürülen aşılar ve aşılama hakkında çıkan spekülasyonlar, vatandaşın kafasını epeyce karıştırdı. Aşılama karşıtı ciddi bir kitle oluştu. Çip muhabbetini hiç açmayacağım bile. Aşılamanın insanları çiplemek olduğunu savunan da bir kitle var biliyorsunuz. Durum böyle olunca devletler aşılanmadan virüsü kontrol altına alamayacakları için ünlü ve fenomen kişileri aşılamaya başladı ve paylaşım yapmalarını rica etti. Amaç aşıdan korkan kitleyi aşıya teşvik etmekti. Derken bu aşı fotoğraflama bir sosyal medya akımına dönüştü. Ben de aşılanırken fotoğraf çektirenlerdenim. Aslında canım pek tatlıdır. Aşı olurken gergindim ve fotoğraf olayı aklıma gelmemişti. Hemşire hanım sordu 'Fotoğrafınızı çekelim mi? Paylaşırsanız takipçilerinize iyi bir örnek olabilir' dedi. Aşı randevusu alıp gelmeyen çok hasta varmış, sağlık çalışanları da bundan dertliydi.

BABALAR NE İSTİYOR?

Pazar günü malumunuz Babalar Günü. Yine özel bir gün kapıda olunca e-ticaret sitelerinin beklentisi artmış durumda. Babalar Günü için ülke çapında beklenen tahmini alışveriş cirosu 3 milyar. Peki babalar bizden hediye bekliyor mu? Hemen bir anket sonucunu paylaşayım siz kararınızı ona göre verin.

Erkeklerin yüzde 25'i, "aramaları, hatırlamaları yeter, hediye olmasa da olur" diye yanıtlarken, yüzde 15'i "kesinlikle hediye istemediklerini" ifade etti. Yüzde 35'i "çok güçlü şekilde olmak üzere erkeklerin yüzde 60'ı bu özel günde kendisine hediye alınmasını bekliyor.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın en  büyük hayaliydi. Şimdi geçekleşmesine günler kaldı. Ankaralıla

AKM Millet Bahçesi açılışa hazır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı