• $9,586
  • €11,1547
  • 557.103
  • 1492.93
25 Haziran 2021 Cuma

Yeni normalde Çeşme tatili

Sezonu açtım. Bir haftaya yakındır Türkiyemizin favori tatil beldelerinden Çeşme'deyim. Etrafımdan en çok gelen sorular, pandemi kısıtlamalarında Çeşme'de tatil nasıl geçiyor ile alakalıydı. Ben de hemen buradaki gözlemlerimi ve tatilimi kaleme alayım dedim. Neredeyse herkes arabayla ulaşımı tercih etmiş. Uçak hâlâ korkutuyor tatilcileri anladığım kadarıyla. Biz konaklama olarak Seya Beach Otel'i tercih ettik. Buradaki gözlemlerim otelin tüm çalışanları maske ve hijyen kurallarında çok hassas. Bu güven vericiydi. Tatilcilerin favori konusu ise aşılanma.

AŞI MUHABBETİ

Çeşme tatilcileri arasında en çok konuşulan sohbet aşı konusu. Herkes birbirine 'Aşı oldun mu?' diye soruyor, 'Hangi aşıyı tercih ettin?', 'Kaç doz oldun?' vs. Aşı olmayanlar ise hissiyatım odur ki biraz dışlanıyor. Aşılananlar ise maske konusunda biraz daha rahatlamış gibi tabii bu henüz doğru mu yanlış mı bilemiyorum.

YA PLAJ YA AKŞAM YEMEĞİ

Kısıtlama saatinin hâlâ 21.00 oluşu tatilcileri gün içinde tek plan yapmaya itiyor. Sezonluk fiyatlar malumumuz... Kısıtlı saatler olunca ya plaja girip geç saatte çıkılıyor (akşam yemeğine yetişilemiyor.) ya da gündüz ev, otel olanakları ile geçirilip erken saatte 17.00 gibi akşam yemeğine oturuluyor. Tabii yeme-içme, eğlence sektörü bu durumdan oldukça mağdur. 1 Temmuz itibarıyla kısıtlama saatinin 00.00'a çekilmesi bu durumu rahatlatacaktır. Doluluk oranını soracak olursanız boş değil fakat Çeşme'nin alışık olduğumuz yoğunluğu yok, sezon daha tam anlamıyla başlamamış gibi.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı