• $8,8871
  • €10,385
  • 496.724
  • 1381.9
3 Eylül 2021 Cuma

Yeni nesil eş seçme

Çağla Gürsoy
Çağla Gürsoy

Evet bir çoğunuzun ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir konuyla karşınızdayım. Yeni nesil erkek ve kadınlar sosyal medya çağında flört seçerken neleri baz alıyor gelin bir göz atalım. Tabii ben genelde Avrupa ve Amerika'da yapılan istatistiklere ulaştım. Oradaki kriterler biz Türk eşleşmeleriyle pek uymasa da benzerlik gösteren durumlar var. Klasik sarışın, esmer, uzun, kısa, genç, yaşlı, zengin, atletik gibi kriterler her ülke insanında mevcut. Irk ayıranlarda çoğunlukta bu arada. Çoğunluk kendi kültüründen gelen bir eş adayı tercih ediyor. Ama istatistiklerde göze çarpan bazı cevapları ben yazıma taşımak istiyorum.

MAVİ TİK'Lİ SEVGİLİ ARIYORUM

Sosyal medyada gelinen çılgınlığın son noktası denilebilecek cinsten bir istatistik paylaşıyorum sizinle. Ankete katılan gençlerin çoğunluğu flört edeceği kişinin Instagram, Twitter, Tiktok gibi hesaplarının onaylanmış yani sektörel ünlü hesabı olmasını istiyor. Bu durumu göz önünde bulunduranlar çoğunlukla kadınlar. Zaten erkekler sosyal medyada ünlü kadınlar tercih etseler de eminim ki bir süre sonra o aktif sosyal medya kullanımı ilişkide problem yaratacaktır hiç şüphesiz, kıskançlık krizleri başlayacaktır. Bu arada İstatistiklerde bu sonucun tam tersi düşünenler de var. Kimi ise sosyal medyadan tamamen uzak iki senede bir fotoğraf paylaşan kişileri tercih ettiklerini söylüyorlar.

GÜNDEMDE YİNE

Gündemde yine diye başlık attım çünkü aynı konuları temcit pilavı gibi köşeme taşımak durumunda kaldığımı fark ettim. Yine haftalık gündeme baktığımda hayvana eziyet ilk sırada. Nedir bu sokak köpekleriyle alıp veremediğiniz diye sormak istiyorum! İkinci sırada kadına şiddet ile alakalı dikkatimi çeken bir şey var. Netflix üzerinden izlediğim Avrupa dizilerinin çoğunda fark ettim ki kadına şiddette dikkat çekiliyor. Dünya olarak kanayan yaramız aynı demek ki. Son olarak gündemin en tatsız başlığı yine sarı taksiler. Şehir insanı bas bas bağırıyor taksi yok diye ama dışarıya çıksan her yer sapsarı sarı taksi ama müşteri beğenmeme olayı zirve yapmış durumda. Bu kadar insan şikayetçi iken belediyeler işe el atmış iken yine de korkusuzca sarı taksiler insanları mağdur etmeye devam ediyor. Yazık!

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Üsküdar Belediyesi 2021-2022 kültür sanat sezonuna, dünyaca ünlü

Üsküdar'da Evgeny Grinko rüzgarı

Türkiye'deki şehirlerin isimleri nereden geliyor? İşte sizin memleketinizin hikâyesi

Adana'da 263 milyon 400 bin kaçak makaron ele geçirildi

Nükleer enerjili süper bilim yatının geceliği 1 milyon dolar olacak