• $9,2069
  • €10,7635
  • 527.452
  • 1432.8
21 Ağustos 2020 Cuma

Yaz sezonu uzar mı?

Ağustos ayının son yarısına girmiş bulunmaktayız. Vallahi bu yazdan bir şey anladık mı bilmiyorum. Yaşadığımız karantina döneminde şu anki tatil modumuzu yakından uzaktan hayal edemezken turizm ve seyahatlerin hareketlenmesi tahminimin üzerinde oldu. Tüm yaz evde geçecek derken Türkiye'nin güney sahillerinde ciddi bir turizm akışı yaşandı. Gerekli tedbirleri alıp misafirlerinin sağlığını ve hijyenini ilk sırada tutan başta oteller olmak üzere tüm turizm çalışanlarına teşekkür etmek lazım.

GÖCEK'DE SON DURUM

Yaz sezonunun son tatili olarak ben de Göcek'i tercih edenlerdendim. Pandemi dolayısıyla tekne seyahatleri tercih başında olunca sezonun en popüler bölgesi Bozburun, Selimiye ve Göcek oldu. Biz teknede değil, bölgedeki en güvenilir otellerden Rixos Premium Göcek'i tercih ettik. Otel şahane, çalışanlar pek ilgili. Ruhunuzu dinlendirmek için birebir. Otelden bir adım dışarı çıktığınızda hemen kendinizi Göcek Marina'da buluyorsunuz. Oteldeki sakinlikten eser yok. Restoranlar,kafeler,mağazalar insan dolu cıvıl cıvıl. Teknelerinde konaklayanlar da muhakkak birkaç akşamlarını bu marinadaki balıkçılarda geçiriyormuş bu nedenle esnaf mutlu.

HOP ORDAN BODRUM'A

2,5 saatlik bir kara yolu transferiyle Göcek'ten Bodrum'a geçtik. Bodrum'da da tercihimiz yine gerekli hijyen koşullarını sağladıklarından emin olduğumuz Rixos Premium oldu. Genel Bodrum yorumum ise sanırım ekonomik olarak pandemi sürecini en kazançlı atlatan bölge burası. Otellerin neredeyse tümü ful kapasite faaliyet halinde. Rus ve Balkanlardan gelen turistler çoğunlukla Bodrum'u tercih etmiş. Geri kalan odaları ise bizim halkımız itinayla doldurmuş. Otel fiyatları epeyce şişmiş ama gelin görün ki arz talep meselesi haline dönüşmüş. Esnaf ve otelcilerin genel kanısı pandemi sürecinde çok daralan halk bu sene yaz sezonunu kolay kolay bitirmeyecek gibi görünüyor. Kasım ayına kadar güney sahillerimizdeki hareketlilik devam edecek diyorlar. Hatta sezonluk çalışan esnaflar 2020 yaz sezonu aralık ayını görür diyor.

<p>Hafriyat kamyonları İstanbul  Arnavutköy'de bir mahallenin kâbusu oldu. Kasalarındaki molozları d

Kaçak hafriyat sorunu bıktırdı

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor