• $9,5305
  • €11,1523
  • 551.805
  • 1522.04
30 Temmuz 2021 Cuma

Vaka artışı korkutuyor

Bayram tatilinin bitmesiyle şehre ciddi bir dönüş oldu. En merak ettiğim konu bu uzun ve hareketli tatilin kovid vakalarına olan yansımasıydı ve korkulan tablo gün yüzüne çıktı. Vaka sayısı eskisini katlayarak yükselmeye devam ediyor. Bu hastalıktan kolay kolay kurtulamayacağımıza öngörüyorduk birçoğumuz, lakin aşılanma, bizim ve sevdiklerimizin sağlığı ve hastalığı ölümcül boyutlara gelmeden atlatmasında önemli rol oynuyor. Aşı için direnen topluluğun, vaka sayılarının artışıyla doğru orantılı olduğunu düşünüyorum, Sağlık bakanımız da aynı açıklamayı yaptı zaten. Aşı için biliyorum ki kimse zorlanamaz fakat son yaşadığımız hadise de ünlü şarkıcı Alişan'ın erkek kardeşi Selçuk Tektaş'ı bu hastalıktan dolayı kaybettik ve hepimiz ne kadar üzüldük. Kendimizin veya sevdiklerimizin başına aynısı gelmeden başta aşı olmak üzere tedbiri asla elden bırakmamalıyız.

DOLANDIRICILIKTA SON NOKTA

Her sene yaz aylarında artan dolandırıcılık olaylarını kaleme alıyorum. Benim çevremde de birçok kişinin başına gelen sahte internet sitelerinden kiralanan gerçekte var olmayan evler, arabalar bu sene de birçok vatandaşımızın canını yakmış durumda. Daha ucuzunu buldum diye düşünüp lütfen amatör sitelerden kiralama yapmayınız. Bu yazın dolandırıcılık olayı ise sahte HES kodları. İnanın haberi okuduğumda kanım dondu. Başta otobüs şirketleri olmak üzere HES kodu zorunluluğu olan birtakım işletmeler müşterisini kaybetmemek adına sahte HES kodu düzenliyor ve riskli durumda olanları sağlıklı insanların içine rahatlıkla karıştırıyor. Gerçekten insan sağlığıyla oynamak bu kadar kolay mı, bu nasıl bir vicdan hele ki bu kadar kayıp verdiğimiz bir hastalıkta!

MANAVGAT YANIYOR

Ben de her kalemi elime aldığımda size güzel trendler yazayım, eğlenceli haberler vereyim istiyorum ama gündemde üzücü durumlar yaşanırken içimden gelmiyor. Bu haftanın bir üzücü haberi ise Manavgat'ta çıkan yangındı. Ormanda çıkan yangın şehre kadar indi, insanların evlerine sıçradı ve korkunç görüntüler ortaya çıktı. Biraz önce Tuğba Özay'ın videosunu izledim. Ağlayarak yangının çiftliklerini sıçradığını ve müdahale beklediklerini söylüyor. Umarım can kaybı yaşanmadan, hayvanlarımıza, ormanlarımızı daha zarar gelmeden yangının önüne geçilir. Tüm Manavgat'a çok geçmiş olsun.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kurtlar koyun sürüsüne saldırdı. O  anlar güvenlik kamerasına ya

Koyun sürüsüne kurt saldırdı

Kahramanmaraş'ın cips tarhanası Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da Cıdır Ovası'nda şehitler için dua etti

İnkaya kazıları Paleolitik dönem insanlarının göçlerine ışık tutacak