• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
4 Haziran 2021 Cuma

Uzaylılar bu sefer görünecek gibi

Konu başlığıma aldanmayın gündem diye bu konuya değiniyorum aslında benim pek ilgi alanım olmayan bir konu. Şahsi görüşüm nedense uzayda insana yakın bir canlının olmadığı yönünden ya da var ise de bizimle iletişime geçmeye çalıştıkları falan yoktur. Tabii ben sanırım azınlığım etrafımda çoğu kişi uzaylılara inandığını ve ortaya çıkacaklarını düşünüyor. Eski Amerika Başkanı Obama'nın son açıklamaları da bu konuyu tekrar gündeme taşıdı. Aslında konu Obama'ya yöneltilen bir soru ile açıldı. Amerika'da uzaylılar ve uzay gemilerinin saklandığı bir laboratuvar olduğu iddiası yöneltildi kendisine ve soruya gülerek böyle bir şeyin gerçek olmadığını söyledi fakat açıklamanın devamında 'Gerçek olan şu ki gökyüzünde ne olduklarını tam bilmediğimiz bazı objelere dair görüntüler ve kayıtlar var' dedi.

UZAYDAN GELEN SESLER

Obama, yaptığı açıklama sonrası gelen sayısız soruya 'Bu objelerin nasıl hareket ettikleri ve rotaları kolayca açıklanabilir türden değil bu nedenle size verebileceğim başka bir bilgi yok' dedi. Obama'nın enteresanda bir öngörüsü var bu uzaylılar mevzusu ile alakalı. 'Şayet uzaylıların varlığına dair kanıt bulunursa 'yeni dinler' ortaya çıkabilir ve silahlanma artabilir.' açıklamasını yaptı. Bu konuyu araştırırken birkaç gün önce yayınlanmış başka bir habere denk geldim. Uzaydan gelen sıra dışı bir radyo sinyalinden bahsediyor haberde. İlk defa dünyaya en yakın radyo sinyali algılanmış. Bundan önce algılanan sinyalin uzaklığı ise sonuncuya göre 40 kat uzakmış. Biraz araştırdım normalde bazı yıldız kümelerinden bu tarz sinyaller alınabiliyormuş lakin bu son gelen sinyalin bulunduğu kümede sinyal verecek kadar güçlü bir yıldız bulunmuyor! Bu sinyalin nereden geldiği araştırılıyor şu an. Siz ne düşünüyorsunuz uzaylıları yakında görür müyüz?

YENİ HEDEF KİTLE 55-65 YAŞ ARASI

E-ticaret gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Genç jenerasyon zaten pandemi öncesinde de %70 gibi bir oranla internet alışverişini tercih ediyordu. Şimdi o oran %76'lara çıktı. İnternet alışverişine en uzak grup 55-65 yaş aralığı ise şu an e-ticaret sitelerinin yeni hedefi çünkü gün geçtikçe alışverişte artan bir orana sahip bu grup. Sabahın erken saatlerinde bu sitelere ilk girenler bu yaş grubu gecenin geç saatlerinde ise yine kapanışı yapanlar aynı gruptan. En çok market alışverişi yapıyorlar hatta yapılan araştırmada görülmüş ki patlıcan-kabak alışverişinde bile en iyi fiyatı bulana kadar siteler arası kıyaslama yapıyorlar. Ücretsiz kargo ve kapıda kredi kartı ile ödeme bu grubun olmazsa olmazı. Kampanyaları yakından takip ediyorlar fakat yeni çıkan marka reklamlarına itibar etmiyorlar,tercihleri eski ve bilindik markalar.

<p>Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, refüjdeki aydınlatma direklerine çarparak devrilen kamyondaki sür

Manisa'da kamyon devrildi: 1 ölü 1 yaralı

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi

Park halindeki araçta ceset bulundu! İstanbul Bahçelievler'de dehşet