• $32,5924
  • €34,8252
  • 2509.3
  • 9693.46
7 Nisan 2023 Cuma

Üyelik sistemi tutar mı?

Üyelik sistemi tutar mı?

Son bir haftadır sosyal medya gündemimizde, Instagram'ın aslında pek yeni olmayan ama yeni yeni popülerleşen ücretli üyelik sistemi var. Yabancı fenomenler bu sisteme çok önceden geçiş yaptı, kimi istikrarlı bir şekilde ücretli abonelerine içerik oluştururken kimi ise kısa bir süre sonra beklediği ilgiyi göremeyerek sistemi terk etti. Türkiye'de ise sistemi herkese duyuran kişi Şeyma Subaşı oldu.

AİLELER ENDİŞELİ

Kendisinin de ifade ettiği gibi sevenleri kadar sevmeyenlerinin de hayatını merak ettiğini söyleyen bir isim Şeyma Subaşı, bu nedenle tahmin ettiği gibi ücretli üyelik sistemine ciddi bir katılım oldu. Lakin Şeyma'nın düğün dernek içerikleri benzerlerinin yanında bayağı masum diyebilirim. Bu üyelik sistemleri Instagram dışındaki birçok platformda aktif ve genellikle cinsel içerikli paylaşımları kapsıyor. Gittikçe büyüyen bir sektör haline gelen bu platformlardan daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim.+18 paylaşımlar karşılığında, gençler para kazanabiliyor ve birçoğu bu hesapları ailelerinden gizli kullanıyor. Sadece Türkiye değil Amerika ve Avrupa'da da ebeveynlerin büyük endişe duyduğu bir konu hatta bu tarz platformların kapatılması için her gün imza toplanıyor. Tiktok'un gençleri kötü yönlendirdiği gerekçesiyle büyük tartışmalar yaşanırken şimdi sosyal medya daha tehlikeli platformlara ev sahipliği yapmaya başladı. Bunun önüne nasıl geçilir ya da geçilebilir mi merak konusu.

PİQUE PİŞMAN

Ünlü çift Shakira ve Piqué arasında yaşananlar hala gündemi meşgul ediyor. Ünlü futbolcunun dünyanın en güzel kadınları arasında yer alan hayat arkadaşı Shakira'yı uzun süredir aldattığı ortaya çıktı ve utanmak yerine ayrılık sonrası göğsünü gere gere yeni sevgilisiyle hayatına devam ediyor. Fakat son günlerde Piqué, Shakira fanları tarafından öyle bir linç altında ki yavaş yavaş yaptığı açıklamalarda pişmanlığını dile getirmeye başladı. Fanatik futbol taraftarlarından bile Shakira'nın fanları kadar çekinmiyormuş mesela. Bu çılgın Shakira fanları yüzünden dışarıya çıkıp sosyalleşmekten korkar olmuş. Ne diyelim hem suçlu hem güçlüydün bunun bir faturası olacaktı elbet sana az bile!

<p>Avrupa'dan birçok ülkede, sanatçılar düzeyinde boykot süreci  devam ediyor.</span><br></p><p>İrla

Eurovision'da İsrail protestoları devam ediyor!

Tokat'ta kırılmanın olduğu fay hattı görüntülendi

Ejder meyvesinin faydaları nelerdir? Nasıl tüketilmeli?

Filistinliler kıtlıkla sınanıyor!