• $18,1281
  • €18,2803
  • 1021.3
  • 3020.01
28 Mayıs 2021 Cuma

Türklere daha pahalı

Yeme-içme sektörünün kapılarını açmasını heyecanla bekliyoruz. Umduğumuz gibi 1 Haziran itibarıyla tüm kafe-restoran çalışanları geçici olmayacak şekilde işinin başında olur artık inşallah. Bizler de tedbiri elden bırakmadan sosyal hayata karışabiliriz. Şu an için en büyük sosyallik, sosyal medya ağları. Bu hafta gözüme takılanların başında tüketiciyi koruma hesaplarının paylaşımları vardı. Marketlerde ve gıda üretim merkezlerinde dönen dolapları ifşa ediyor bu hesaplar çok da iyi oluyor tüketiciyi aydınlatma açısından. Bu hafta gözüme takılan ise yabancı turistlere farklı, Türk misafirlere farklı uygulanan otel konaklama fiyatları. Şimdi siz sandınız ki yabancı turistlere dolar-euro üzerinden daha yüksek fiyatlar verilirken Türk vatandaşlara daha uygun fiyatlar veriliyor. Hayır tam tersi! Nedenini anlayamadığım bir şekilde Türkiye'den fiyatlara baktığınızda bazı otellerin fiyatları daha yüksek gözüküyor. Yapmayın etmeyin siz kendi vatandaşınızı negatif anlamda kayırıyorsanız burada ciddi bir problem var demektir. Umarım Turizm Bakanlığı gereken denetlemeyi yapar bu konuda.

INSTAGRAM BEĞENİ BASKISI KALKIYOR

Bir süre önce Instagram uygulamasının da sahibi olan Facebook ekibi kullanıcıların paylaşım yaparken üzerlerinde oluşan beğeni kaygısını azaltmak için bir deneye başladı. Uygulama üzerinden yapılan paylaşımların beğeni sayısı bazı ülkelerde gizlendi. Bu özellik henüz Türkiye'de aktif olmamıştı ki artık resmen tüm dünyada beğeni sayısı gizleme özelliği yürürlüğe geçiriliyor. Uygulamanın ilk hedefi koşulsuz şartsız beğeni sayısını dışarıya kapamaktı. Fakat denemeler sonucunda sosyal medya üzerinden marka işbirliği yapan kişilerin etkileşim oranını kapamak istemediği ortaya çıktı. Instagram'ın başındaki önemli isimlerden Adam Mosseri, bu getirilen beğeni gizleme özelliğinin çoğu kullanıcıyı psikolojik olarak rahatlatacağını vurgulamış. Lakin işbirliği ve reklam çalışması yapan markalardan gelen geri dönüşler neticesinde bu özelliği ayarlardan seçmeli olarak aktif edeceklerini duyurdu. Yani beğeni sayınızı dışarıya açıp açmamak bizim elimizde olacakmış. Ne diyorsunuz siz beğeni sayınızı açık tutacak mısınız?

YAZ TATİLİNE HAZIRLANIRKEN

O kadar yorucu ve zor bir süreç geçiriyoruz ki pandemi hepimizi fiziksel ve psikolojik derinden sarstı. Yazlık magazin fotoğraflarının önümüze düşmesiyle beraber ünlülerimizin de bu süreçten nasibini aldığını gördük. Kilo aldığı gözlenen ünlü kadın oyuncuların tatil fotoğrafları düşmüştü bu hafta sosyal medyaya ve deyim yerindeyse yerden yere vuruldular. Bu çirkin yorumları okudukça vallahi içim acıdı. Hangimiz etkilenmedik ki bu süreçten? Yeme-içme ve yaşam rutini hangimizde bozulmadı ki ne olur bu kadar acımasız olmayalım birbirimize karşı. Sosyal medyada canımı sıkan bir şey olunca hemen Kuşum Aydın'ın sayfasını açıyorum ben. Döneminin popüler sanatçısı Aydın, annesi Şelale Hanım ile o kadar naif ve keyifli paylaşımlar yapıyor ki yüzümde hemen bir tebessüm beliriyor onları izlerken...

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi