• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
22 Ekim 2021 Cuma

Trump'ın yeni gözdesi "TRUTH Social"

ABD seçimini Joe Biden'a kaybeden Donald Trump tarafından sosyal medyasından yapılan açıklamalar Washington kongre binasının işgaline, görev başındaki polisler dahil olmak üzere birçok kişinin yaralanmasına,4 polis memurunun hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Bu yaşanan olaydan sonra halkı kin ve öfkeye yönlendirdiği gerekçesiyle Donald Trump'ın Facebook ve Instagram hesapları geçici olarak Twitter hesabı ise kalıcı olarak kapatıldı. Dünyanın en çok gücü seven iş insanı olarak tabir edilen Trump bu hamlenin altında kalır mı hiç! Büyük bir yatırımla "Özgürce ve güvenle konuşulabilecek yer" sloganıyla kendi sosyal medya platformuna start verme aşamasında. Yakında TRUTH Social'da düşüncelerimi açıklayacağım ve büyük teknoloji şirketlerine karşı savaşacağım için çok heyecanlıyım" açıklamasını yapan Trump'ın yeni gözdesi "Truth Social" bakalım beklenen ilgiyi görecek mi?

FACEBOOK, INSTAGRAM'I DİJİTAL PAZARYERLERİ SOLLADI!

Bu hafta okuduğum bir araştırma dikkatimi çekti ve hemen not alıp köşeme taşımak istedim. Araştırma detaylarını vereceğim ama ilgimi çeken başlık "Evde kadınlardan çok daha fazla dijital mağazalarda zaman geçiren erkekler" Gerçekten erkekler biz kadınlardan daha fazla alışveriş yapıyor olabilir mi? Gelelim araştırma detaylarına. Avantajix'in 500 kadın-500 erkek 1000 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği evde internet ve televizyon kullanım sürelerimizle alakalı yaptığı anketi ve analizlerini okudum. Erkekler evde geçirdikleri sürede 75 dakikalarını internet alışverişine ayırırken, kadınlarda bu oran sadece 25 dakikaymış. Bu arada Türkiye için şaşırtıcı bir gerçek daha var ankette... Dijital pazar yerlerinde, şu gözümüzü ayırmadığımız sosyal medya hesaplarımızdan daha fazla zaman geçiriyormuşuz.

ERKEKLER MAÇ İZLEMEKTEN ÇOK ALIŞVERİŞ YAPIYOR

Başlığım çarpıcı değil mi? Şaşırtıcı bir gerçek bu. Pandemiyle değişen düzenin en iyi örneklerinden biri. Erkekler 4 yıl önce evde online alışverişe günde sadece 15 dakika ayırırken, bugün bu süre 75 dakikaya ulaşmış durumda. Bu arada altını çizmek isterim ki bu anket evde geçirilen süre içinde yapılan internet alışverişlerini kapsıyor. Aslında erkekler kadınlardan daha fazla alışveriş yapıyor değil evdeki zamanlarını kadınlardan daha çok alışveriş sitelerinde geçiriyor demek. Kadınlar ise genelde mesai başında veya öğle aralarında internet alışverişi yapmayı tercih ediyormuş. Erkekler internet üzerinden ağırlıklı olarak teknoloji ürünleri ve giyecek alıyor, kadınlar ise giyecek, ev eşyası ve market alışverişi yapıyor.

<p>Denizli'deki suç örgütü operasyonunda yakalanan 21 şüpheliden 17'si tutuklandı. </p><p>İl Emniyet

Suç örgütüne yönelik operasyon: 17 kişi tutuklandı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi