• $31,1361
  • €33,8234
  • 2035.8
  • 9334.13
3 Aralık 2021 Cuma

Taksiye bahşiş bırakılır mı?

İstanbul'da taksi krizi devam ediyor. Aslında taksi var ama biz İstanbullu yolcuları beğenmiyorlar. Öncelikleri Arap turistler. Neden diyordum. Şehirde güzergahlar aynı. Artık herkesin elinde akıllı telefonlar var, gidilecek yerin rotası da takip ediliyor yani o uzun yoldan götürme dolandırıcılığını her turist yemiyor. Meğerse benim sorumun cevabı bahşişmiş. Arap müşteriler güzergah ücreti dışında şoförlere ekstra bahşiş bırakıyormuş. Taksicilerin Arap Turist kayırma hadisesinin baş nedenlerinden biri buymuş. Hatta bazı arkadaşlarım taksi çağırma uygulamalarında öncelik alabilmek için isimlerini Arapça isimlerle değiştirmiş. Eski köye yeni adet dedikleri bu olsa gerek.

İSTANBUL UÇUYORDU

O nasıl lodosdu arkadaş! Benim şahit olduklarım arasında en şiddetlisiydi diyebilirim. Doğa ana yine bize bir şeyler söylemeye çalışıyor dedim içimden. Şu son yıllarda tanık olmadığımız doğa afeti neredeyse kalmadı. Bu yaşanan fırtına da onlardan biriydi. Çok şükür fazla can kaybı olmadan atlattık bu afeti lakin maddi kayıplar büyük, can yakar cinsten. Çatıları uçan evler, devrilen tırlar, kaza yapan araçlar... En büyük tehlikeyi ise motor kullananlar ve motor kuryeler yaşadı. Özellikle meslek olarak yemek, market alışverişi vb. taşıyan motor kuryeler için zorlu 2 gündü. Fırtına süresince kuryelerini tehlikeye atmamak için eve siparişi kapatan işletmeler ve duyarlı davranarak siparişlerini erteleyen vatandaşlara minnetlerimi sunarım.

BİRAZ DA GÜZEL HABERLER

Bu fırtınadan aklımızda kalan ise sosyal medyada da çokça paylaşılan bir görüntü olacak. Boğaz köprüsünü fırtınada geçmeye çalışan motorlulara 2 taraftan siper olan yolcu otobüsleri. Helal olsun size! Güzel haberler demişken bu hafta içime işleyen bir başka güzel haber ise Diyarbakır'dan geldi. Diyarbakır'da bir kadın muhtarımız adını da seve seve vereyim Dilek Demir. Tam 40 kız çocuğunu çocuk gelin olmaktan kurtarmış. "Ben bir çocuk gelinim. 14 yaşında önlüğüm üzerimden zorla alındı ve bana gelinlik giydirildi" diye kendi hikayesini anlatıyor. Onun başına gelenleri hiçbir kız çocuğu yaşamasın diye hayatını buna adamış koca yürekli bir kadın muhtar o.

<p>Olay, Hürriyet Mahallesi Aktaş Caddesinde meydana geldi. Kent merkezi istikametine seyir halinde

Hafif ticari aracın refüje çarptığı anlar kamerada

BİM'e bu hafta salı neler gelecek? BİM 27 Şubat 2024 aktüel ürünler kataloğu

Ticaret Bakanlığı marketlerdeki fiyat ve etiketleri denetledi

Başkan Erdoğan'ın 70'inci yaşına 70 özel fotoğraf... Bazılarını ilk kez göreceksiniz