• $32,2194
  • €35,0657
  • 2453.34
  • 10921.4
7 Ekim 2022 Cuma

Sağlık çalışanlarından skandal

Sosyal medyada muhakkak karşınıza düşmüştür, İstanbul'da özel bir hastanede sağlık çalışanlarının skandal görüntüleri kaydedilmiş. Canı burnunda yaşlı bir kadın hastanın suratına atılan paralar mı dersiniz küfürlü konuşmalar mı? Beni şoke eden bir görüntü ile karşılaşınca hemen empati yapmaya çalışırım ki gözümün gördüğüne beynim bir anlam verebilsin. Dedim acaba bu laubali sağlık çalışanları hasta teyzeyi eğlendirmeye mi çalışıyor ama teyzenin eğlenir gibi bir yanı yok görüntülerde eğlenen tek kişiler orada gözüken birkaç çalışan hadi diyelim amaç hastayı rahatlatmak surata fırlatılan paralara bir açıklama yok beynimde hele bir de böbreğini alacağız şakasına! Yok arkadaş benim beynimde bir meal bulamadı bu saygısızlık belki işlerine son verilen bu çalışanlar yargı önünde bir açıklama yapabilir...

TEK TİP KABLO DÖNEMİ HEMEN BAŞLASIN

Teknoloji kulislerinde konuşulan hatta yakın zamanda yürürlüğe gireceği söylenen tek tip kablo dönemi haberi, beni nasıl mutlu etti anlatamam. Özellikle ev taşırken veya seyahat ederken yanımda bir çanta kablo taşımaktan gına gelmişti. Her cihaz için farklı bir kablo, ona uygun farklı priz derken hem maddi hem fiziki yük. Bu kablo fazlalığının çevreye olan zararı ise korkunç düzeyde. Tek tip kablo dönemine atılan adımın en büyük etkeni de çevre kirliliği... Kablo satışlarıyla gelir sağlayan teknoloji markaları en başta Apple bu karardan pek hoşnut değilmiş. Kimse kusura bakmasın, çok önceden alınması gereken bu kararı uygulamak için geç bile kaldınız.F azla kablolarımı atmayı tek kablo devrine geçmeyi dört gözle bekliyorum.

YENİ NESİL EĞİTİM TRENDLERİNE BAYILACAKSINIZ

EDTECH'in Eğitim teknolojileri üzerine geleceğin global trendlerine yer verdiği bültenine göz attım ve inanılmaz hoşuma gitti. Artık çocuklarımız binlerce yıldır dayatılan eğitim sisteminden kurtularak yeni çağın yönlendirdiği doğrultuda eğitim alacaklar. Yazıdan ilgimi çeken başlıklardan biri pandemi döneminde başlayan mesafeli ve çevrimiçi eğitimin kalıcı olması. Okul kavramının ortadan kalkacağını düşünmüyorum fakat öğrenciler bazı dersler için evden katılıma devam edecek. Öğrencilere kitap kitap bilgi ezberletmek yerine bilgiyi oyunlaştırarak iletme yöntemine geçilecek işte bu şahane! Bir önemli değişiklik ise son dönemde öğrencilerin dikkat sürelerinin azalmasını ön görerek ders sürelerinin kısaltılması ve gereksiz bilgi yüklenmesinin kaldırılması... Bu dönemde öğrenci olmak varmış vallahi.

<p>Titra Teknoloji tarafından 2019 yılında yapımına başlanan  ALPİN insansız helikopterin araştırma

İHA helikopter göreve hazır

Kars'ta ceviz büyüklüğünde dolu yağdı!

Valilikten Ankara'ya uyarı: Sel, fırtına ve doluya dikkat

Dünyanın en güçlü hava kuvvetine sahip ülkeleri belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada?