• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
19 Ağustos 2022 Cuma

Rus markalara tepki doğru mu?

Son dönemler eski hararetini kaybetmiş olsa da Rusya-Ukrayna savaşı hala devam ediyor. İki ülkenin yaşadığı can kayıpları bir yana ekonomik kayıplar tüm Rus ve Ukrayna halkını fena sarsmış durumda. Halkın hiçbir suçu yokken yine siyasi çatışmanın kurbanı oluyor. Tüm dünyada daha çok Rus markalar olmak üzere büyük tepki alıyor. Londra ve Paris gibi yoğun turist ağırlayan şehirlerdeki Rus restoranların ziyaretçi sayısı yüzde elli düşmüş. Dünyanın farklı şehirlerinde bulunan Rus işletmeler genel vatandaşların tepkisi nedeniyle kapanmaya hazırlanıyor. Aklıma geçenlerde topa tutulan Rus manken Irina Shayk geldi. Yaptığı Rus salatasını takipçileriyle paylaşan model, altına "Russianzz" yazıyor. Z harfinin Rusların savaş tanklarının sembolü olduğunu öne süren takipçiler sosyal medya linçine başlıyor. Hatta bu hadiseden ötürü ünlü modelin birçok işbirliği tehlikeye girdi.

PARİS'TE BU YAZIN KAZANANI TRENLER

Sizden gelen istek üzerine Paris'teki yaşantıyı daha çok köşeme taşıyacağımı söylemiştim. Geçen hafta ise 100 yılda bir gerçekleşen sıcak hava dalgasının Paris'te ne kadar etkin olduğunu ve kısıtlı klima kullanımı olan şehirde, sıcakların şehirlileri nasıl bunalttığından ve şehirden kaçırdığından bahsetmiştim. Avrupa'da havaalanlarında kalifiye eleman eksikliğinden ötürü hem büyük kaos yaşanıyor hem de uçak fiyatları normalin çok çok üzerine çıktı. Durum böyle olunca talep trenler üzerinde yoğunlaştı. Bu arada sanmayın ki tren biletleri uygun fiyatlarda! Talep arttıkça uçak biletleriyle yarışır rakamlara çıktı. Lakin yine de bavul kaosunu, kısıtlı klimalarla soğutulmaya çalışan havaalanlarının yorgunluğunu yaşamak istemeyenler artık Avrupa'da yurtiçi-yurtdışı seyahatlerinde tren tercih ediyor. Hatta şehir içinde bile klimalı hatlarda sadece serinlemek için tren kullananlar var.

YAKIŞMADI SİZE

Aslında geçtiğimiz haftanın mevzusu. Ben bu hafta yer verebildim. Çünkü bu konu hakkında birkaç cümle kurmadan geçmek istemedim. İki başarılı kadının kelimelerle savaşı aslında konumuz. Bir tarafta sevdiğim yazarlardan Azra Kohen diğer tarafta yine çok beğendiğim oyuncu-yazar Başak Sayan. Aynı yayıneviyle çalışan iki kadın yazar arasında çirkin bir atışma yaşandı sosyal medya üzerinden geçtiğimiz günlerde. Konu Başak Sayan'ın Azra Kohen'i, kendi kitabından çalıntı yapmakla suçlaması. Konu mahkemeye taşınmış, medya çokça yer vermiş. İki tarafta farklı birşey anlatıyor hangisi doğruyu konuşuyor anlamak zor lakin Azra Kohen konuya dikkat çekmek adına Instagramı'nda Başak Sayan'ın gençken çektirdiği yarı çıplak bir fotoğrafını paylaşıyor. O noktada vicdanen benim kaybedenim üzgünüm Azra Hanım siz oldunuz.

<p>Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?</p><p>Her şey saniyeler içinde oldu.</p><p>Yolculardan bir b

Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?

Tahta kaşık kullanıyorsanız dikkat

Bakırköy'de alt geçide çarpan tır devrildi! Aynı yerde daha önce 4 kişi hayatını kaybetmişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yıldız Sarayı'nın açılış törenine katıldı