• $28,9209
  • €31,5598
  • 1895.77
  • 7948.6
14 Ocak 2022 Cuma

Pandemi bitiyor mu?

Kendi adıma konuşmak gerekirse zorlu bir haftayı geride bıraktım. Sonunda Kovid geldi beni de buldu. Bu Omicron varyantından kaçış yok diyorlar ya gerçekten bu varyant ile çevremizde virüse yakalanmayan öyle az sayıda insan kaldı ki. Önemli olan bu hastalığa bedenen hazır olmak. Bağışıklılığı yüksek tutmak. Vücudun ihtiyacı olan gıda takviyelerini ve vitaminleri aksatmamak. Ben haftabaşında 3.doz aşımı olmamla beraber koronaya yakalanmam bir oldu. Talihsiz bir denk geliş mi yoksa son doz aşımı da olmuşken hastalığa yakalanmam bir şans mı inanın bilemiyorum. 2 senedir her gün gündemimizde olsa da hâlâ bu hastalıkla alakalı o kadar belirsizlik ve soru işareti var ki hastayken bir kez daha anlamış oldum.

KARANTİNA VE PCR KALKIYOR

Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklamayla artık 3 doz aşı olanlar için karantina kalkıyor. Yani anlayacağınız son karantina yapan aşılı grup içerisindeydim ben. Semptomsuz kişiler için ise PCR zorunluluğu kalkıyor. Yurtdışı seyahatleri, ameliyat,sağlık operasyonları gibi zorunlu durumlar dışında artık semptomsuz kişilere test dayatılmayacak. Anladığım kadarıyla artık Kovid bizim için grip gibi bir hastalık olma yolunda. Olabildiğince virüsün gücünü kaybetmesini ve yakalananların ufak bir soğuk algınlığı gibi atlatması temennisindeyim. Bu son alınan kararlardan sonra hepimizin ortak düşüncesi umutla soruyoruz ki "Pandemi bitiyor mu?"

GÜNDEMDEN TAHAMMÜL EDEMEDİKLERİM

Karantina süresince magazini daha yakından takip edebildim. Ve bazı haberler ve kişiler gerçekten izleyicinin tahammüllünü zorlayan cinsten. Liste başında Aleyna Tilki ve annesi yer alıyor. Gerçekten insan çaba sarf etse bu kadar itici gözükemez. Kızının yaşça büyük bir adamla görüntülenmesine verdiği tepki mi desem kızından rol çalarak şarkı söylemeye çalıştığı videolarının gereksizliği mi desem hal hareket tavır tutum nereden baksan elde kalıyor. Aleyna yanlış ellerde, o nedenle kariyeri hızla yere çakılıyor. Bir diğer tahammül edemediğim başlık Alişan'dan geldi. Eşi Buse Varol'un daha önce dizilerde öpüşme sahnesinde oynamadığı için onunla evlendiğini söylemiş. Gazetecilerde normal olarak Buse hanımı gördüğü anda bu açıklamayı soruyor ve kızcağız ne diyeceğini bilemeyip utanıp sıkılıyor haklı olarak. İzzet Yıldızhan'ın kadın sanatçıların sahne kostümlerini eleştirmesi kadar kötü bir gaf bu Alişan...

<p> Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisinin kayıp 7 kişilik mürettebatını arama çalışmaları 1

Batan geminin kayıp personelleri aranıyor

İşgalci İsrail Gazze Şeridi'ne yardımları engelliyor

Dikkat: 300 bin TL ile 350 bin TL arası! Bu otomobiller adeta kapış kapış gidiyor…

Büyük Merdiven'' 1 Aralık'ta ziyaretçilere açılacak... Antik Mısır eserleri sergilenecek