• $32,1938
  • €35,0042
  • 2502.37
  • 10895.3
12 Mayıs 2023 Cuma

Önemli bir hafta

Türkiye için önemli bir haftadayız. Pazar günü oylar kullanılacak, uzun süredir süren seçim heyecanı artık sonuçlanıyor. Umarım tüm milletimiz için en hayırlısı ne ise o olur. Yurtdışı oyları çoktan kullanıldı fakat oy kullanmak için saatlerce (abartmıyorum 3 saatten fazla) sıra beklemek zorunda kaldı yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları. Kimisi bu düzensiz organizasyon yüzünden oy bile kullanamadı. Umarım Türkiye'de çok daha sistematik hazırlanmıştır oy verme noktaları. Gelelim daha eğlenceli gündemlere bu haftanın konusu maço erkeklerin geri dönüşü.

AİLE DİZİSİ GENÇLERİ ETKİLEMİŞ

Serenay Sarıkaya ve Kıvanç Tatlıtuğ'un başrollerini paylaştığı 'Aile' dizisini izliyor musunuz? Ben geriden takip etsem de dizi konusu çok sarmasa da kadrodaki birbirinden değerli oyuncular kendilerini izletiyor. Maço, dengesiz ve tutkulu aşık bir karakteri canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ, Aslan Soykan karakteriyle gençleri epeyce etkilemiş gibi duruyor. Sosyal medyada Aslan skeçleri çoktan yerini almış. Kurtlar Vadisi akımından sonra yerini daha modern jönlere bırakan Türk dizileri tekrar maço erkek karakterine dönüş yapacak anlaşılan. Hatırlar mısınız bir dönem Tarkan nasıl bir imaj ile karşımıza çıkarsa geniş bir kitle aynı imaja bürünürdü aynı etkiyi Kıvanç Tatlıtuğ'da da görüyorum ben. Yakışıklı oyuncuyu idol alan ciddi sayıda bir kitle var. Genç erkeklere bir uyarım var maçoluk kadına şiddet, hakaret ve kabalık değildir her şey dozunda güzel.

YANLIŞ DİŞ ESTETİĞİ

Bu ara ekranlarda ve ya sosyal medyada en çok gözümü yoran şey başta ünlü kişiler olmak üzere moda haline gelen diş estetiği. Biraz abartılınca biraz dişler ön plana çıkartılmaya çalışılınca kişinin tüm siması, mimikleri ve ifadesi geri dönülemez şekilde değişiyor. Diş tedavisi ve sağlığı değil bahsettiğim. Sadece görüntü amaçlı yapılan diş estetiği. Polemik olmaması adına isim vermiyorum fakat gözlemlediğim üzere uzun senelerdir severek takip ettiğimiz oyuncuların şu an ekranlarda olanlarından birçoğu bu hataya düşerek farklı yüzlere sahip olmuş ve bir izleyici olarak kocaman dişlere odaklanmaktan oyunculukları izleyemiyorum. Bu konuda da tekrar edeceğim: "Her şey dozunda güzel!"

<p>Adeta bir soru işareti sarmalına giren İran'da olayın kaza  mı, sabotaj mı olduğu tartışmaları ha

İran'ı neler bekliyor?

Donmuş tavuk çözenler dikkat! Eğer sıcak suda bekletilirse…

Kayseri'de kamyonetler çarpıştı! 1 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı

''Türkiye'de Yılın Otomobili'' yarışmasının test sürüşleri gerçekleştirildi