• $32,4957
  • €34,9002
  • 2405.59
  • 10391.9
2 Eylül 2022 Cuma

Norveç fiyortlarından bildiriyorum

Uzun zamandır aklımdaydı...Özellikle İstanbul Galataport yapıldıktan sonra ve oraya yanaşan ilk Cruise gemilerine, o gemilerin ihtişamına yakından tanıklık ettikten sonra bu gemileri deneyimlemeyi kafaya koymuştum. Tabii benim şansım, turizmci bir aileye sahip olmak. Tour Collection'ın ilk düzenlediği cruise gezisine dahil oldum ve aylar önce yaptığımız "Norveç Fiyortları Cruise Gezisi" tarihi geldi çattı. Bizim tur katılımcılarının büyük çoğunluğu İstanbul'dan gelirken ben eşimle Paris'ten onlara katıldım ve 6 bin kişilik türünün en büyüklerinden biri olan MSC Grandiosa gemisine binmek için ilk olarak Danimarka Kopenhag havaalanında buluştuk. Havaalanına yarım saat mesafedeki gemi limanına ulaşarak bu büyüleyici gemiye bindik.

8 GÜN 6 BİN KİŞİ 5 DURAK 1 GEMİ

Gemiye ilk bindiğimde başım döndü diyebilirim. Oda koridorları labirent gibi. Geminin içerisindeyken gemide olduğunuzu unutuyorsunuz. Çünkü içeride çeşitli restoranlar, mağazalar, tiyatro-sinema salonu, havuzlar, spor salonları daha neler neler. Deneyimlemeden hayal etmesi güç. Tam dolu dolu 8 günlük bir program. Danimarka'dan başlayarak Norveç fiyortlarına uğrayıp Almanya'ya devam ediyor. Bazı günler bir limanda inerek o şehri geziyorsunuz bazı günler ise hiç gemiden inmeden günü açık denizde geçiriyorsunuz. Ben size bu yazımı yazarken henüz turun 4.günündeyiz. Bugün ilk defa gemiden hiç inmedik. Gemi ekibi her saat başı yeni bir aktivite sunuyor. Spor salonu, spa ve açık büfenin en rağbet gördüğü gün diyebilirim.

BENİM GÖZÜMDEN

Daha tur bitmedi ama bu zamana kadarki kendi görüşlerimi soracak olursanız muhakkak bir kez deneyimlenmesi gereken bir seyahat şekli. Her sabah deniz üzerinde ve başka bir ülkede uyanmak. Gemi kalkarken ve yanaşırken izlenen manzara hele ki gün batımına şahit olmak çok etkileyici. Bol bol Titanik filmini yadediyorsunuz bu bir gerçek. Bu devasa geminin hakimi adeta kaptanı. Kaptana inanılmaz bir saygı ve hürmet var. Gemi içerisinde yolcular kadar çalışan sayısıda epey yüksek. Arı gibi çalışan bir kadro var. Onun dışında balkonsuz odaların hiçbir esprisi yok, balkonlular da ise eğer alt kat kabinlerden birine düştüyseniz görüş açınız filikalarla kesiliyor. Gemi kabin ücretleri abartılı olmasa da bir o kadar daha gemi içerisinde harcamak durumunda kalıyorsunuz lakin içecekler,ö zel restoranlar, wifi kullanımı gibi birçok şey ücretli. Yarın gözümüzü turun en popüler durağı Flamm'da açacağız haftaya cruise haberlerime devam etmek üzere.

<p>Erbil - Guyer yolu üzerindeki yakıt dağıtım işletmesi ve zift deposunun da yer aldığı rafineride

Erbil'de petrol rafinerisinde patlama! Alevler geceyi aydınlattı

4 bin 299 hakim ve savcının görev yeri değişti | Sıralı tam liste

Ve beklenen transfer açıklandı! Dünya yıldızı sonunda imzayı attı

Yaprak Dökümü ile ünlenen oyuncu ters kelepçeyle gözaltına alındı