• $32,4739
  • €34,7327
  • 2481.88
  • 9530.47
28 Nisan 2023 Cuma

Nehir gemisinde 5 gün

Şeker gibi bir bayramı geride bıraktık. Herkesin geçmiş bayramını kutlarım. Bayramı uzun zamandır merak ettiğim Seine Nehri gezi gemisinde geçirdim ve merak edenleriniz için deneyimlerimi aktarmak isterim. Paris'ten başlayarak Normandiya kıyılarına uzanan 5 günlük bir gemi turu. O bildiğimiz binlerce kişinin seyahat ettiği büyük cruise gemilerinden değil 150 kişilik butik bir nehir gemisi hayal edin. Yavaş yavaş Seine nehri üzerinde süzülen ve Normandiya kıyılarının doğal ve tarihi güzelliklerine doyacağınız bir görsel şölen de diyebiliriz.

HEM GEZME HEM DİNLENME

Bu tür nehir gezilerini daha çok 50 yaş üstü farklı ülkelerden gelen çiftler tercih ediyor çünkü geminin durduğu noktalar ve gemi içerisindeki hayat oldukça rahat ve sakin. Daha önce okyanus cruiselarını tecrübe etmiş biri olarak nehir gemisi bana çok daha dinlendirici geldi. Paris'ten başlayarak Les Andelys, Honfleur, Etretat ve Rouen sahil kasabalarını gezdik. Honfleur'ün sahil boyunca uzanan renkli kafeleri ve Rouen'in tarihi sokaklarında turistik alışveriş noktaları, turda benim favorilerim oldu. Nehir turunda ufak yerleşim yörelerini, tarihi yapıları 1-2 saatte gezdikten sonra butik ve kafelerin tadını çıkarmak için bol bol vaktiniz kalıyor. Ben kendimi fazla yormak istemiyorum hem nehir manzaralı gemi odamda keyif yapayım hem de günün birkaç saatini sevimli kasabaları gezerek geçireyim derseniz bu nehir turu tam size göre ama şunu söylemekte fayda var gençler için bu programlar fazla sakin gelebilir.

GEMİ HAYATI VE TEKNEYLE PARİS

Dediğim gibi ufak bir gemi olduğu için 5 gün boyunca gemi mürettebatı ve diğer yolcularla samimi bir ortam oluşuyor.4.gece düzenlenen Kaptanın Gala Gecesinde herkes şık kıyafetleriyle gemide düzenlenen özel bir akşam yemeğine katılıyor ve geminin kaptanı tarafından selamlanıyor. Son gece ise Normandiya'dan gemimiz tekrar Paris'e dönmüştü ve turun en keyifli gecesi diyebileceğim ışıl ışıl parlayan bir Paris Nehir turuyla akşam yemeğimizi yedik. Benim için farklı ve keyifli bir gezi oldu. Farklı bir gezi rotası deneyimlerimde görüşmek üzere.

<p>Bakan Tekin: (Öğretmen atamaları) 'Değerlendirme yapacağız. Belli bir sayı yok'</p><p>(Sözleşmeli

Bakan Tekin'den öğretmen atamalarına ilişkin açıklama

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi

Sırrı ortaya çıktı: Makarna suyunu dökenler pişman oluyor!