• $12,837
  • €14,4957
  • 736.027
  • 1808.79
4 Ekim 2019 Cuma

Lal Hayal mest etti

Yazdan kalma ışıl ışıl bir haftayı geride bıraktık. Yaz sezonunun bize son kıyağıydı bu herhalde, artık kış sezonuna hazırız. Güneşi gören şehirlilerde eve girmek bilmedi. Restoran, kafelerin terasları doldu taştı, marka lansman ve davetleri de cemiyetten misafirlerini ağırladı. Benim için de yoğun bir hafta oldu ama haftadan aklımda kalan en keyifli aktivitem Songül Öden'in tek başına sahnelediği tiyatro oyunu Lal Hayal'i izlemek olmaktı. Sanat severler bana kızacaksınız ama pek tiyatro insanı değilimdir, sıkıldığım oyunlar çok olmuştur ama hiç tiyatrodan soğumadım, izlemeye elimden geldiğince destek olmaya devam ettim. Lal Hayal'den sonra anladım ki ben doğru oyunu seçemiyormuşum çünkü Songül Öden'in farklı farklı kadın karakterleri canlandırışını izlerken orada olduğum saatler nasıl geçti hiç anlamadım bile. Muhteşem bir yetenek, tüm salonun ayakta alkışlamasını fazlasıyla hak ettiği bir performans ve emekti.

NEUROFORMAT DENEYİMİM

Daha önceki yazılarımda "Beyninizi formatlamak ister misiniz?" başlığı altında son dönemin en popüler terapi-nörolojiyi formatlama uygulaması Neuroformat'dan bahsetmiştim ve çok fazla geri dönüş almıştım. Bunun üzerine daha detaylı bilgi paylaşabilmek adına kendim deneyimledim. Büyük ya da küçük hepimizin hayatında yaşadığı bir takım psikolojik travmaların günümüzdeki ruh halimizi ve fobilerimizi tetiklediği kanıtlanmış bir gerçek. Barış Muslu tarafından bulunan Neuroformat tekniği sizi yaşadığınız travmayla yüzleştiriyor ve bir takım uyarıcı vuruşlarla o travmanın ruhtaki etkilerini neredeyse yok ediyor. Seanslarda yüzleşme ve yaşanan travmanın tekrar hatırlanması ile geçtiği için bol göz yaşı oluyor. Seanstan çıkarken ise hem ruhen hem fiziken yüklerden kurtulmuş deyim yerindeyse kuş gibi olmuş çıkıyorsunuz. Neden yaşanmış kötü olayları bugüne kadar ruhumda yük olarak taşımışım diyorsunuz. Benim kişisel yorumum dış görüntümüze önem verdiğimiz kadar içsel ruh sağlığımızı güzelleştirmek, tedavi etmek için muhteşem bir yöntem. Bu deneyimi benim için daha keyifli hale getiren terapistim Ece'ye buradan da teşekkürlerimi iletiyorum.

HOLYWOOD'DAN KISA KISA

Hemen dünya turuma geçeyim. Hollywood magazinini bu hafta meşgul eden konuların başında ha boşandı ha boşanacak diye düşünülen Justin Bieber -Hailey Baldwin çiftinin düğünü vardı. Ne kadar devrik bir cümle kurmuşum gibi gözükse de çift bundan 1 sene önce sessiz sedasız nikah yaptı düğün yapması da 1 sene sonrayı buldu. Konuşulmayı seven bu çiftin düğündeki reklam hamlesi ise fotoğraf paylaşma yasağıydı. Hem kendilerinin hem katılımcıların fotoğraf paylaşması yasaktı çünkü düğünün tüm fotoğraf yayınlama hakları Vogue dergisindeydi. Heyecanla bekliyoruz bakalım bu kadar gizlenen düğünün fotoğraflarını. Reklam çalışması demişken bir başka spekülasyon Chanel'in Paris Moda Haftası'nda ki defilesinde yaşanan bir hadiseyle ilgili. Ünlü top modellerin yürüdüğü podyuma dışarıdan bir izleyici atlıyor, koreografiyi dağıtıyor ve modellere zor anlar yaşatıyor. Sert bir hamleyle de podyumda yürüyen model Gigi Hadid tarafından sahne dışına atılıyor. Magazin sayfaları ise bu olayın defilelerinden eskisi kadar aksiyon alamayan Chanel'in bir reklam çalışması yani konuşulma taktiği olduğunu iddia ediyor.

<p>Erdoğan, faiz-kur manipülasyonlarıyla mücadeleden Birleşik Arap Emirlikleri ile normalleşen ilişk

Başkan Erdoğan: Göreceksiniz enflasyon düşecek

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor