• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
5 Ağustos 2022 Cuma

Kozmetik savaşları

Bu hafta biraz Hollywood başta olmak üzere dünya magazin gündemine göz atalım istedim. Ünlü sanatçıların kendi isimleriyle çıkardıkları parfümlere uzun süredir aşinayız. Hatta baya demode oldu diyebilirim. Genellikle fazla satılmayan sezon sonunda elde kalan şişeler hep bu tarz sanatçıların parfüm denemeleri olur. Geçtiğimiz aylarda İtalya'ya kaptırdığımız jönümüz Can Yaman'da kendi adına parfüm çıkaran ünlüler kervanına katıldı. Merak ediyorum satış durumu nasıl... Dönelim esas konuya parfüm ile ticarete atılmak demode oldu dedim çünkü artık özellikle ünlü kadınlar isimlerini koyarak neredeyse kozmetik sektörünü yönetir oldu. 1 senelik markaları ile sektördeki 40 senelik markalara kafa tutuyorlar hatta satış rekorları kırıyorlar.

KOLAY PARAYI SEÇENLER

Kozmetik ve bakım sektörünün hızla yükselenleri ilk olarak Kardashian ailesi oldu. Ünlü isimlerin meşhur markalarla sadece bir koleksiyon için iş birliği yaptığı zamanlarda onlar sıfırdan kendi markalarını kurmayı tercih etti ve kız kardeşlerden bir tanesi Forbes en çok kazanan genç iş kadınları arasına girerek sektöre damga vurdu. Kylie Jenner'dan bahsediyorum hem tanıtım konusunda hem de ürün kalite ve yelpazesi ile müşterinin kalbine girdi. Onun sonrasında bir çok ünlü kadın sektöre girdi. Kimi başarılı oldu, kimi olmadı derken siyahi kraliçe Rihanna kendi makyaj markasını sundu ve büyük beğeni topladı. Kendisine müzik sektöründe devam edip etmeyeceğini soranlara ise "Şu an kolay para yapıyorum yaptığım iş ile mutluyum" cevabını vererek aslında ondan albüm bekleyen sevenlerini biraz üzdü diyebilirim.

HAİLEY Mİ? SELENA MI?

Kozmetik savaşlarına yeni katılan birçok isim var hatta yüksek takipçili internet fenomenleri bile kendi markalarıyla sektöre giriş yaptı. Fakat öyle iki isim var ki bu iki markayı birbiriyle kıyaslamamak elde değil. Bir tanesi ünlü popçu Justin Bieber'ın ilk aşkı Selena Gomez diğeri ise şimdiki eşi Hailey Bieber. Şuan Selena'nın markası 'Rare Beauty' global pazarda iyi gidiyor diye duydum, Hailey Bieber'ın 'Rhode Skin'i ise, henüz sadece Amerika'da popüler. Gündemin bir dev kapışması ise devler liginde Kim Kardashian ve Jennifer Lopez arasında yaşanıyor. Aslında aralarının iyi olduğunu okumuştum ben ama, Jlo'dan öyle bir hamle geldi ki işler kızışacak gibi. Jlo, Kim'in Amerika'da yeni satışa giren bir ürününün tanıtım panosunun önüne kendi yeni çıkan makyaj markasının çok daha büyük bir reklam panosunu koydurttu. Tabii herkes bunu bir savaş ilanı olarak algıladı. Lopez'in sektöre girişi Kardashian'ları gölgede bırakacak mı göreceğiz...

<p>Esenköy beldesinde kıyıların ve açıklarında çok sıkılıkla görülen yunuslar bu kez drone ile kamer

Yalova'da ortaya çıktılar... Görsel şölen böyle görüntülendi

Ticaret Bakanlığı ekipleri İstanbul'da market ve restoranları denetledi

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yılı! TCG Anadolu Gemisi geçit törenine hazır

Kastamonu'da şaşırtan olay! Söğüt ağacının gövdesinde kiraz ağacı büyüdü