• $9,5393
  • €11,0926
  • 547.242
  • 1455.42
6 Eylül 2019 Cuma

Kopyala yapıştır dönemi

Haftaya Seren Serengil ve Yaşar İpek arasında geçen tatsız hadiselerle başladık.Konu kabak tadı verdi çok detaya girmek istemiyorum ama ikilinin birbirini sosyal medya hesaplarından yerden yere vurması,karşılıklı suçlamalar üzerine Serengil'in gebeliğinin sonlanması ve tüm bunları milyonlarca takipçinin önünde belgeler sunarak yaşamaları. Konunun takipçileri tenis maçı izler gibi bir onun bir bunun hesabını kontrol ediyordu. Özel hayatın bu kadar afişe edilmesi benim için fazla rahatsızlık verici hatta ürkütücü.

KOPYA MI ESİNLENME Mİ?

Ülkemizde asla başarılamayan bir konu "esinlenmek". Kendi sosyal medya hesaplarımdan da bu konuyu sıkça dile getirmiştim şimdi tam konu üzerine güzel bir örnek geldi. Popçumuz Aynur Aydın Gel Güzelim şarkısı için gayet renkli ve eğlenceli bir klip çekmiş. Dikkat çeken kurgular ve avrupai bir vizyon diye düşünmüştüm ki zaten yabancı bir fotoğrafçının enstantanelerinden kurgulanmış klip. Sosyal Medya çağında yaşadığımızı nasıl olurda unutur bu ünlü isimler ben anlamıyorum. Bir yerden muhakkak ortaya çıkıyor.

Hadise desen gider Beyonce'nin birebir dans figürlerini kopyalar Jlo'nun sahne kıyafetlerinin aynısı diktirir.Dışarıdan bakınca Aynur'un klibi güzel,Hadise'nin sahnesi etkileyici ikisinde de emek var ama başkasıyla birebire düşünce tüm başarı insanın gözünde taklit olarak yok oluyor.Yabancı fotoğrafçı da sayfasında Aynur'un yaptığı taklitin etik olmadığına dair bir yazı paylaşıyor Aynur'da ben esinlendim istediğimi yaparım gibi ters bir cevap veriyor.İşin yüz kızartan kısmı bir Türk şarkıcının ünlü yabancı bir bloggerın sayfasında linç edilmesi ve bu linçe başka türklerinde hak ve destek vermesi.

ELVEDA YAZ

Evet pek hızlı geçse de koca bir yaz sezonunu geride bıraktık.Turizm sektörü için güzel bol kazançlı bir dönem olması beni mutlu etti.Sezonun yıldızı ise Çeşme oldu.İşletmeler sezonun kısalığından şikayetçi olsa da en çok turist ve günü birlikçi ağarlayan,işletmelerin güzel cirolarla günü kapattığı,yeni mekanların sektöre kazanıldığı çürüklerin ise elendiği bir sezondu.Bende kapanışı Çeşme'de yaptım.Yazın son haftasını değerlendirmek isteyenler 30 Ağustos tatiliyle beraber Çeşme'ye akın etmişti.Benim bulunma nedenim ise kuzenimin nişan töreniydi.Rüya gibi bir Alaçatı atmosferinde Gurur ve Gözen'in mutluluğa ilk adımını kutladık.Burdan da Canım kuzenim Gurur ve gelinimiz Gözen'e bir ömür mutluluk diliyorum.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu