• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
5 Mart 2021 Cuma

Kafeler doldu taştı

Tüm Türkiye çapında risk bölgelerine göre normalleşmenin ilk adımları atıldı. Buna en çok sevinen ise uzun süre kepenklerini kapatmak durumunda kalan kafe - restoranlar ve paralel olarak yeme-içme severler oldu. İstanbul'dan ilk manzaralar geldi ve yasağın açıldığı ilk gün itibarıyla kafeler doldu taştı hatta sıralar oluştu. Gerekli önlemler alındığı taktirde sektör adına sevindirici manzaralar bunlar. Açılan mekanların üzerine büyük görev düşüyor tekrar kapatmaların geri gelmemesi için. Lakin kişisel kanaatim biz müşterinlerin de sorumluluğu elden bırakmaması. Herkes kendi hijyen ve korunmasına çok dikkat etmeli.

DÖNEMİN POPÜLER DAĞ EVİ

Normalleşmenin atıldığı adımlardan önceki hafta sonunu bu sene 30. yaşını kutlayan Swiss Otel Bosphorus'da geçirdim. Otel hem lokal hem yabancı misafirler ile neredeyse doluydu. Tüm hijyen koşulları ön planda tutularak hiç tedirgin olmadan keyifli bir konaklama deneyimi geçirdim. En merak ettiğim ise otel içinde yer alan 'Chalet' restorandı çünkü sosyal medyada pandemi döneminde en çok ilgi gören mekan oldu. Aslında Chalet uzun yıllardır Swiss Otel Bosphorus içerisinde hizmet veren fondü ağırlıklı menüsü ile bir İsviçre restoranı. Otantik şahane bir dağ evi dekorasyonu var ama pandemi döneminde mekanı cazipleştiren ise restoranın bahçesine kurulmuş iglolar. Bu iglolar içerisinde kimseyle temasa girmeden ağırlanıyorsunuz. Öyle yoğun bir talep var ki restorana 2 ay sonrası için rezervasyon alıyorlarmış.

DİZİ FANLARININ ZORBALIĞI

Ekranlarda fenomenleşmiş dizilerin erkek ve kadın başrollerini gerçek hayatta da yakıştıran fan kitleleri uzun zamandır var. Hatta bazı dizi aşkları gerçek hayata da taşındı. Ama bu fan kitleleri kimi zaman rahatsız edici boyutlara getirebiliyorlar durumu. Hercai dizisinin başrolleri Akın Akınözü ve Ebru Şahin birbirlerine çok yakıştırıldı lakin gerçek hayatta farklı insanlarla ilişkileri olan ünlü isimler bu yapılan yakıştırmaların haddini aştığını ve rahatsızlık duyduklarını dile getirdi. Son çıkış ise Ramo dizisiyle ekranlarda olan başrol ikilisi Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç'ten geldi. Ciddi bir fan kitlesine sahip olan ikili maalesef biz farkında olmadan zor günler geçiriyormuş bunu Murat Yıldırım'ın Instagram paylaşımıyla öğrendik. Meğerse Murat Yıldırım'ın eşi İmane Yıldırım dizinin fanları tarafında sözlü ve yazılı zorbalığa uğruyormuş uzun zamandır. Fan adı altında bu nasıl bir davranış ve düşünce bozukluğudur inanmak algılamak mümkün değil.

<p class='MsoNormal'>Arkadaşımız Ahmet  Arı İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki son haz

85 MİLYONUN BAHÇESİNDE HAZIRLIKLAR TAMAM

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı