• $13,7475
  • €15,5981
  • 789.217
  • 2037.25
30 Ekim 2020 Cuma

Kadının kadına yaptığı

Bir trend yazarı olarak farkettim ki hayatımıza korona denen bir felaket girdi gireli pek eğlenceli şeyler kaleme almaz, trend haberleri vermez oldum. Eh sektörler yerinde sayıyor bu global hastalık nedeniyle. Ekranı kıvrılan televizyon, Iphone12 gibi yeni ürünlerin yorumunu da teknoloji yazarlarına bırakıyorum. Geriye kaldı gündemi yorumlamak...

Gündem de çoğunlukla tatsız haberlerle dolu. Renkli magazin dünyası bile artık sıkıcı. Hadise-Kaan Yıldırım aşkı tamam, konuşuldu bitti. Cem Yılmaz-Serenay Sarıkaya çiftinin bir ayrılık bir barışık durumu kabak tadı verdi bile. Şeyma Subaşı bile konuşulmuyor. Haftanın magazin ünlüsü ise Şevval Şahin. Bu Şevval’den bahsettiğim üçüncü yazım olacak sanırım. Kendimi Şevval Şahin hayranı gibi hissetmeye başlıyorum artık çünkü bu sefer Şevval’i biraz koruyup kollama iç güdüsüyle giriyorum yazıma.

ÜSLUP HER ŞEYDİR

Konumuz belli CNN Türk’te yayınlanan konsepti itibarıyla çok hoşuma giden bir program ‘’Sorgu Sual’’. Daha önce Banu Alkan, Dilan Çıtak gibi isimlerin röportajlarını keyifle izledim. Evet sunucuların konsept gereği sert bir üslubu var sonuçta orada bir sorgu sual yapılıyor. Dekor ise tam bir karakol sorgu odası tarzında zaten lakin sunucular Merve Şahin, Melis Özcan (Şevval Şahin röportajına kadar hiç isimlerini öğrenme ihtiyacında hissetmemiştim kendimi) konsepte kendilerini biraz fazla kaptırmış olacaklar ki gerçekten ciddi bir suçluyu sorgular gibi sert ve rahatsız bir üslup takınmışlar. Röportajın detaylarına girmeyeceğim zaten herkes izlemiştir. Şevval’in cahilliği onun ayıbı olsun fakat bir kadının başka bir kadını küçümser üslupla halk önünde itibarsızlaştırmaya çalışması çok daha büyük bir ayıptır bana göre. Bir de Jülide Ateş ve Hande Ataizi röportajını izledim hemen akabinde çok daha fazla eleştirilecek bir hayata sahip bir konuk olmasına rağmen karşısında Jülide Ateş’in saygılı, cana yakın üslubu ve Hande Ataizi’nin o özgüvenli duruşu, içi - dışı bir anlatımı beni hayran bıraktı. İşte üslup herşeydir dememin en güzel örneği bu. İki program ve kadın sunucuları.

Haberlerde ise magazin dışında gündem yine pes dedirtiyor. Milletin canıyla uğraştığı şu pandemi süreci bile hırsızlığa, dolandırıcılığa, kötülüğe dur diyemedi. Dolandırıcıların yeni yöntemi akılımı başımdan aldı. Filyasyon kostümü şu hemşirelerin, doktorların kat kat giyindiği tulumlar yani. ‘Korona-sağlık denetimine geldik’ diyerek evlere rahatça giren dolandırıcılar ellerini kollarını sallayarak hırsızlık yapıyormuş. Aman ne olur dikkat edin kötülük hastalık dinlemiyor görüyorsunuz.

<p class='MsoNormal'>Eda Cabul sordu, Hukukçu Cüneyd  Altıparmak cevapladı.</p>

FİYATLAR NEDEN ARTIYOR?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (09 Aralık 2021)

Ukrayna - Rusya sınırında endişelendiren görüntü!

Hangi araç sahibi ne kadar ödeyecek? 2022 yılı MTV oranı belli oldu