• $32,8539
  • €35,0946
  • 2454.45
  • 10771.4
3 Mart 2023 Cuma

Henüz değil

Tarihe siyah harflerle kazınacak, felaketin sözlük anlamını özetleyen bir 2023 Şubat'ını geride bıraktık. Bahar geldi gelmesine ama o bahar sevincini ülkemizde ara ki bulasın. Henüz yüzlerimiz gülmeye hazır değil. Sadece kabullenme başladı sanki. Yavaş yavaş o çok karşı olduğum normalime döndüm ben. İçim buruk mu? Evet! kolay tamir edilemeyecek şekilde buruk ama tebessüm etmeye başladım, belki ilk defa bu hafta. Yaşadığım şehir Paris'e gelen dostlarım ve güzel enerjileri sayesinde biraz da olsa keyiflendim. Peki neden suçluluk hissediyorum?

ŞİMDİ NE YAPILABİLİR?

Dedim ya acı geçmedi ama alışmaya başladık. Benim gibi normal hayatına dönmekten vicdan azabı çekenleriniz çoktur diye tahmin ediyorum. Ne yapabilirim diye soruyorum kendime. Deprem bölgesinde yaşayan arkadaşlarımla iletişim kuruyorum. Ne yapabiliriz daha fazla? 'Unutturmayın' diyorlar. "İhtiyaçlar bitmiyor, esas mücadele bizim için bundan sonra başlıyor". İlk başta rezalete dönen ve etrafta çürümeye atılan organizasyonsuz yardım kolilerinin yerini artık daha sistematik çalışan ekipler üstlenir diye düşünüyorum. Sadece şaşırdık böylesi bir afette bile kime güveneceğimizi şaşırdık.

BİRAZ PARİS'TEN HABERLER

Paris yine en hareketli dönemi yani moda haftasını yaşıyor. Biraz kafa dağıtmak isteyip Paris'e gelen arkadaşlarımı bu vesileyle burada görmek bana çok iyi geldi. Aynı zamanda Paris Moda Haftası'nda çalışan da birçok Türk isim şehirde. Arkadaşlarımla şehrin popüler kafelerinden birinde oturduk. Paris'in hem halkı hem turisti her zaman çok şık her zaman dergi kapağından fırlamış gibi fakat moda haftası bir başka. Çünkü sokaktan geçen o güzel veya yakışıklı adam büyük ihtimalle bir dünya starı veya önemli bir moda ikonu oluyor. Oturduğumuz kafede bir masa kalabalık ekibiyle oturan Leonardo Dicaprio, önümüzden fosforlu pembe şapkasıyla bakışları üzerine çeken ünlü Amerikalı aktör Jared Leto geçiyor. Oturduğumuz yerden Hollywood filmi izler gibiyiz. Diğer masalar ise Amina Muaddi gibi modanın popüler yüzleri. Dua Lipa ve Black Pink gibi genç hayran kitlesine sahip isimlerin kaldıkları Paris otelleri ise 24 saat kapısında bekleyen hayranlarla dolu. Dediğim gibi şehir renkli ve hareketli... Acı ve felaketleri değil, güzel moda ve sanat etkinliklerini daha çok konuştuğumuz bir ülke temenni ediyorum Canım Türkiye'm içinde...

<p>Yeni sezonu başlayan MasterChef Türkiye ile ekranda yer almaya devam eden Danilo Zanna; İstanbul'

Danilo Zanna: 'Danilo Kebabı'nı mutlaka deneyin'

A Milli Takım kampında Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında ilginç anlar!

BİM'de bu salı neler var? BİM 25 Haziran 2024 aktüel ürünler kataloğu

Turistlerin gözdesi... Bergama Akropolü'nün kuşları