• $9,2724
  • €10,813
  • 531.275
  • 1431.78
1 Kasım 2019 Cuma

Haftanın renkli detayları

Bu hafta beni en çok etkileyen etkinlik hiç şüphesiz 29 Ekim kutlamaları oldu. Ben yaşadığım şehir İstanbul'da tanıklık edebildim fakat Türkiye'nin her bir köşesinden muhteşem görüntülere şahit olduk. Cumhuriyet'imizin yıl dönümü ona yakışır, görkemli görüntülerle kutlandı. Genç, yaşlı Cumhuriyet'e selam durmak ve kutlamak için sokaklardaydı. Sahilden izlediğimiz havai fişek gösterisi ise nefes kesiciydi, içimizden bir kez daha "Ne mutlu Türk'üm diyene!" dedik.

Bir güzel haberde Akşam Gazetesi Magazin ekibimizin Magazin Gazetecileri Derneği tarafından aldığı "En İyi Haber Ödülü" oldu. Barış Kocaoğlu yönetimindeki ,Ercin Dağ ve Bilgen Bülbül'e takdim edilen ödül bizi ayrıca gururlandırdı. Daha güzel işlerle karşınızda olabilmek için ekibim ve ben ilk gün ki heyecanımız ve araştırmalarımızla çalışmaya devam edeceğiz.

TÜRK MODASI'NDAN ŞAHANE HABERLER

Haftanın en çok konuşulan konu başlıklarından bazıları Türk moda sektöründen olunca kaleme almadan geçemedim. Geçtiğimiz hafta 500 kişilik görkemli bir düğünle dünya evine giren işadamı Ferruh Taşdemir ve Eftelya Kökbudak'ın düğün yansımaları hala devam ediyor. Birbirinden ünlü konukların katıldığı gecede en çok konuşulan ve ilgi uyandıran detay Gelin Eftelya'nın 42 kiloluk gelinliği oldu. Ünlü saç-makyaj ekibi Jonats'ın kurucusu Gökhan Yalçıner tarafından bizzat hazırlanan gelin, ful taş kaplama Hakan Akkaya imzalı gelinliği zor ama başarılı bir şekilde taşıdı. Düğün sonrası değeri 250 bin TL olduğu öğrenilen gelinlik magazin sayfalarında epeyce konuşuluyordu ki Hakan Akkaya'dan ters köşe bir atak daha geldi. Divaların divası Amerikalı yıldız Cher, Hakan, Akkaya imzası taşıyan bir kıyafetle kameralar önüne geçmişti. Bu kadar önemli ve ikonik bir ismin Türk bir modacıyı tercih etmiş olması büyük gurur.

BU İŞ BİRLİĞİ TUTAR!

Cemiyet hayatının en şık ve zarif isimlerinin başında hiç şüphesiz Feryal Gülman geliyor. Özellikle katıldığı davetlerde giyim seçilerini magazin dünyası ilgiyle takip eder. Feryal Hanım bu zevkini kendi tasarımlarına dökmek için kolları sıvadı. Ünlü Türk markası Barrus London'ın kreatif direktörü Neslişah Yılmaz ile masaya oturan Feryal Gülman aylardır hazırladığı Barrus by Feryal Gülman'ı şık bir davet ile görücüye çıkardı. Cemiyet ve sanat dünyasından ünlü isimlerin katıldığı davette tasarımlar tam not aldı. Davet öncesinde inceleme fırsatı bulduğum tasarımların özellikle kumaş seçimlerine ben şahsen bayıldım.

<p>Trump için Rahip Brunson neyse Biden  için Osman Kavala o mu? 10 ülkenin büyükelçisinin yayınladı

ABD'nin Kavala ısrarı neden?

Edirne'de yoğun sis etkili oluyor

Türk kahvesi hangi hastalıklara iyi gelir?

Astronotların diğer gezegenlerde kullanması için motosiklet tasarlandı