• $8,4033
  • €9,9806
  • 489.204
  • 1408.81
6 Aralık 2019 Cuma

Haftadan Çağla'nın başlıkları

Çağla Gürsoy
Çağla Gürsoy
YAZARIN SAYFASI

Hareketli bir haftayı geride bıraktık. Yeni yıl öncesi şehirde davetler, tanıtımlar, galalar, ödül törenleri son hız devam ediyor. Haftanın ortasında Elle Style Ödül Gecesi gerçekleşti ve kazananlar ödüllerine kavuştu. Konu stil olunca katılımcıların giyim kuşamları mercek altındaydı. Beni en etkileyen kostüm seçimleri iddialı tulumuyla Didem Soydan ve ters köşe kombiniyle Serenay Sarıkaya oldu. Herkes çok şık gözüküyordu ama artık özellikle biz trend takipçileri daha farklı, cesur ve denenmemiş bir şeyler görmek istiyoruz ünlülerimizin üzerinde. Modadan konuya başlamışken bir dünya moda devi ve ünlü otel zincirinin işbirliğinden bahsetmek istiyorum. Dün Beşiktaş Ritz Carlton Otel'de Christian Dior ekibi tarafından bir yeni yıl ağacı tasarlandı ve otelin lobisinde yerini aldı. Ülkemizde bir ilk sanırım bu tarz bir işbirliği... Adeta bir görsel şov olmuş bayıldım.

KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİK

Bu hafta yine bir kadın cinayetiyle tüylerimiz diken diken oldu ve yine kadına şiddeti lanetledik. Genç kızımız Ceren Özdemir, korkunç bir saldırıya kurban giderek katledildi. Olayın detayları basında yer aldığı için ben yazmıyorum çünkü ellerim bu satırları yazmıyor, yazamıyor... Üzgünüm çok üzgünüm. Kadına şiddetin bu kadar arttığını görmek, duymak geleceğe dair umutlarımı yok ediyor.

Bu şiddete dur demek ve farkındalık yaratmak için seferber olduk birçoğumuz. Öğrendim ki; hafta sonu Barrock Sahnesi’nde Kadın Sığınma Evleri’ndeki şiddet görmüş kadınların ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara yalnız olmadıklarını göstermek amacıyla bir konser düzenleniyormuş. Grammy Ödüllü Maya Azucena'nın sahne alacağı gecenin bir başka sürpriz konuğu ise ünlü türkücü Mahmut Tuncer. Geceye basının ilgisini çekmek ve medyada ses getirmek amacıyla ünlü türkücü sahnede ilk defa rock söyleyecek... Bakalım nasıl bir çalışma çıkacak ortaya merakla bekliyorum.

İSTANBULLULAR BAO PEŞİNDE

Şehrin yeme-içme severleri yeni bir trend alarmıyla ayaklandı. Mr. Bao İstanbul, adında açılan mekanda farklı çeşitlerde baolar satılıyor. Bao, aslında ‘bun’ olarak bildiğimiz bir ekmek çeşidi. Tayvan ve Çin kökenli, bol şekerli ve tereyağlı bir ekmek… Yumuşacık ağızda hoş bir tat bırakan bu ekmek, alışkanlık yapar cinsten. Mr. Bao ekibi ise ‘bun’ ekmeklerini kokoreç, kumru gibi bizim yöresel lezzetlerimizle birleştirmiş. Yolu düşenleriniz muhakkak denesin derim.

<p>Türkiye'nin gurur kaynağıydı. Pek çok başarılı işe imza attı. Ama nasıl olduysa 'Türk Hava Kurumu

Türk Hava Kurumu nasıl batırıldı?

Orman yangınlarında yaralanan hayvanlar tedavi ediliyor

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor