• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
5 Şubat 2021 Cuma

Evde kaldıkça

Pandeminin en bunaltıcı haftalarını yaşıyoruz gibi hissediyorum. Bir sene iyi dayandık kısıtlamalı, maskeli hayata. Sağlığımızı koruyalım telaşı da cabası. Çıkan aşı haberleri ve başlanan aşılamayla insanın içi bir kıpır kıpır oldu. Sanki o eski günlere dönüşe pek de uzak değilmiş gibi. Derken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aslında beklenen tablonun çok gerisinde olduğumuzu ve kısıtlamaların henüz kalkmayacağını duyurdu. Yine hevesimiz kursakta, kaldık evlerde. Ama ilk günden beri demiyor muyuz 'Önce sağlık!'.

GÜNDEM RAPORU

Evlerden çıkamadıkça yine sardık sosyal medyaya, televizyona. Televizyon dizileri beklenen reytingleri almaya başladı bir Survivor biraz geride kaldı galiba onun nedenini de geçtiğimiz sezon en çok izlenen programların başında gelmesiydi. Bu sezona heves kalmadı gibi. Karantinalara ilk başladığımızda canlı yayınlar, toplu görüntülü konuşmalar, TikTok-Instagram meydan okumaları gündemdeydi. Yeni karantinaların kazananı yine toplu sohbet uygulaması Clubhouse oldu. Şu an bu uygulama herkesin merceğinde. Hem ciddi konular masaya yatırılıyor hem de büyük geyik dönüyor. Aman en azından bizi bir şey oyalıyor ya ona bak diyorum kendime. Evde kaldıkça can sıkıcı gündemlerde artıyor maalesef. Bugün izlediğim bir haberde evlere kapandığımız süreç içerisinde kadına şiddetin kat be kat arttığı söylendi. Şu dönemde bile eşine sevgilisine sarılmak, kıymet göstermek yerine şiddet gösteren zihniyeti anlamak mümkün değil. Kendini tehdit altında hisseden kadınlar lütfen KADES uygulamasını telefonuna indirmeyi ihmal etmesin.

BENCE ÇOK ABES

İbo Show'da dansöz Didem'in sahnede dansını icra ederken konuklardan Bülent Serttaş'ın izlememek için 40 takla attığı görüntüler gündeme oturdu. Birçok da 'Helal olsun!' mesajı aldı, sanatçı bu garip hareketine karşılık. Ben hayatımda bu kadar karşında mesleğini icra eden birini küçük düşürecek başka bir hareket görmedim. Sanki çok ayıp bir şey yapılıyormuş gibi bakmamak, yadırgamak ne ayıp ne kabul edilemez bir tavır! Ortada izlenemeyecek kadar ayıp bir şey yapılıyor olsa zaten bir TV kanalı yayınlayabilir miydi bu dansı? Kişisel kanaati sevmiyor, görmek istemiyor olabilir ama karşısındaki kadını küçük düşürmemek adına keşke böyle yapmasaydı.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak