• $33,0697
  • €36,1925
  • 2614.45
  • 11139.5
26 Ağustos 2022 Cuma

Dövme yaptırmak pişmanlık mıdır?

Vücuda görsel kazıma sanatıdır dövmecilik. Bana göre gerçekten bir sanat, çünkü sanat eseri kıvamında işler çıkaran dövme ustaları var. Gelin görün ki dünya çapında yapılan anketlere göre %40 gibi bir çoğunluk yaptırdığı dövmelerinden pişmanlık duyuyor. Bu %40'a beni de ekleyin. Çünkü 20'li yaşlarımda ani kararlarla yaptırdığım dövmelerimi şu an pek anlamsız buluyor ve kendime yakıştırmıyorum. Dövme sildirmek ise yaptırmaktan iki kat daha acılı ve zahmetli bir işlem. O yüzden yeni yaptıracak arkadaşlara tavsiyem çok iyi düşünün ve bundan 10 sene sonra yapacağınız meslek veya hayat tarzınızla örtüşüp örtüşmeyeceğini hesaplayın. Bir profesyonelle çalışmak da çok önemli tabii... Çünkü kalitesiz malzemeler ve amatör çizimler zamanla renk değiştiriyor ve deri üzerinde yayılma yaparak şeklini kaybediyor. Kim Kardashian'ın ikonik bir lafı var; kendisine "Dövme yaptırmayı düşünür müsünüz?" diye soran bir sunucuya "Bir Ferrari'n olsa üzerine etiket yapıştırır mıydın?" diyerek cevap veriyor.

AH ŞU AŞK DÖVMELERİ

Dövmelerinden pişmanlık duyanların büyük kısmı sevgilisinin ve eşinin adını kazıtanlar. İnsan aşık olunca bu his sonsuza dek sürecek inancıyla aşkını bedenine kazımak istiyor ama hayatın kötü sürprizleri arasında ayrılıklar da var ve geri dönüşü olmayan bu dövmeleri kapattırmak, yani var olan bir dövmeyi değiştirmek baştan yaptırmaktan çok daha zor. Gündemde karısına olan aşkını her fırsatta haykıran, karısı için vücuduna kazıttığı 70 adet dövmesi bulunan Brooklyn Beckham var.70 nedir yahu? Bu ilişki bir gün bitse o vücut tamamen nasıl düzeltilir ki? .Şeyma Subaşı örneği geldi bir de aklıma sevgilisi Meedo'nun adını yazdırmıştı ve yaşadıkları kısa ayrılık döneminde bu dövmenin üstünü karalattı. Hayat sürprizini yaptı ve ikili geri barıştı, dövme karalandığıyla kaldı. Diyeceğim o ki dövme asla ani karar işi değil aman diyeyim.

HAVRİTA KAPATILDI

Başıboş sokak köpeklerinin harita üzerinden yerlerini tespit eden uygulama Havrita sosyal medyadan gelen büyük tepkiler sonucunda henüz kapatılmasa da durduruldu. Hayvan düşmanlarının bu uygulamayı kullanarak sokak köpeklerini zehirlemesi, öldürmesi hepimizin kanını dondurdu ve bu uygulamanın korkunç sonuçlar doğurduğunu haykırarak, kapanmasını talep ettik. Uygulamanın en büyük karşıtlarından biri de bendim. Çünkü ayan beyan sahipsiz köpekleri canilere hedef gösteriyordu lakin uygulama kurucusunun bunu iyi niyetle yapmış olabileceği, bu sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını gidermek, yardım etmek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için kurulmuş olabileceği ihtimalide kafamda. Aslında önemli bir yardım projesine dönüşebilecek bir girişim yine kötü niyetli, şeytani insanların kurbanı oldu.

<p>Trump'ı 'kaçak göçmenler' kurtardı...</p><p>Yasa dışı göçmenlerle ilgili tabloyu okumak için başı

Trump'a suikast girişimi neden öngörülemedi?

Üniversite tercihi yapacaklar dikkat! İşte en çok para kazandıran meslekler

Kıbrıs Barış Harekatı'nın az bilinen fotoğrafları! İlk kez göreceksiniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Temmuz 2024)