• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
10 Eylül 2021 Cuma

Diziler başlıyor

Çağla Gürsoy
Çağla Gürsoy

Kiminle konuşsam konu bir şekilde sezon arasına giren dizilerin bu hafta başlıyor olmasına geliyor. Herkesin kendine göre Türk veya yabancı takip ettiği bir dizi var ve birçoğu yeni sezonuyla bu hafta ekranda olacak. Hali hazırda beklenen diziler dışında yeni başlayan heyecanla beklenen projeler de var. Bunların başında hayranlarının uzun süredir ekranda görmeyi beklediği Fahriye Evcen ve Barış Arduç ikilisinin başrolünde oynadığı 'Alparslan: Büyük Selçuklu' var. Başıma bir şey gelmeyecekse Barış Arduç'un neden bu kadar beğenildiğini pek anlayamıyorum. Ne fazla yakışıklı ne de fazla yetenekli gelmiyor bana ama özel hayatındaki sağlam duruşu, tüm eleştirilere rağmen yanındaki kadını çok iyi taşımasıyla benim gönlümde taht kurmuştur. Şimdi merak ettiğim Engin Altan Düzyatan, Burak Özçivit gibi isimlerin benzeri karakterleri canlandırdığı bir kulvarda bu rolün altından kalkabilecek mi göreceğiz.

AŞI ZORUNLULUĞU ARTIYOR

2 senelik zorluklarla geçen bir pandemi dönemini baz alacak olursak bu yazın hakkını verdik diyebiliriz. Geçtiğimiz yaza göre çok daha rahat, kısıtlamaların minimumda olduğu bir sezondu. Bu rahatlamanın nedeni de hiç şüphesiz aşılanma ve aşıyla beraber bulaşın azalması. Aşı yaşı çocuklara kadar indi. Bundan sonra devletin vatandaştan tek beklentisi gidip iki doz aşısını olmasıdır. İlk karar tiyatro, sinema, konser gibi toplu sosyal alanlara girişte aşı veya negatif test sonucunun ibraz edilmesi konusundaydı.

DEYİM YERİNDEYSE KAOS

Geçtiğimiz hafta ise alınan karar deyim yerindeyse ulaşımda bir kaos yarattı. Artık şehir içi otobüs ve uçak yolculuklarında da iki doz aşı veya negatif test zorunluluğu getirildi. 6 Eylül itibarıyla uygulamaya konulan karardan haberi olmayan yolcular garlarda ve hava alanlarında ufak çaplı şok yaşadı. Aşısızlar ve testsizler seferlere alınmadı ve o kadar çok boş kalan otobüs ve uçak seferi kalmış ki inanamadım. Hatta benimde bilet aldığım uçuşlardan biri bu nedenle iptal oldu. Sadece 3 kişi için kalkmak zorunda kalan birçok da otobüs seferi olmuş yani düşünün otobüsün diğer geri kalan yolcuları aşısızdı. Gerçekten hala bu kadar aşısız kişinin olduğunu görmek şaşırtıcı...

<p class='MsoNormal'>Gülenay Kalkan, geçen sezon FOX dizisi Yasak Elma'da Feride  karakteriyle izley

'Yasak Elma'dan neden ayrıldığını Akşam'a açıkladı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor